Telewizje w czasie kampanii. Druzgoczący wynik TVP, ale zobaczcie kto wygrał [SONDAŻ]

Wiadomości i TVP Info... ręce opadają.
Wiadomości i TVP Info... ręce opadają.

Która telewizja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii wyborczej? Sondaż pokazał, że Polacy nie wierzą TVP.

Wybory już za nami, ale Polacy wciąż czują niesmak po kampanii. Pracownia SW Research sprawdziła, jak oceniane są stacje telewizyjne, które relacjonowały kampanię wyborczą.

Wyniki badania opublikowała sobotnia „Rzeczpospolita”. Dla rządowej telewizji nie są one najlepsze.

Z badania wynika, że jako zachowującą największy obiektywizm wskazana została TVN 24. Stację Amerykanów jako obiektywną wskazało 33,2 proc. ankietowanych.

Niewiele mniej osób wskazało stację kierowaną przez Dorotę Gawryluk. Polsat News zdobyła 29,6 proc. głosów.

Trzecie miejsce zdobyła… odpowiedź „nie mam zdania”. Tą opcję wskazało 24,2 proc. ankietowanych.

Na samym dnie znalazła się natomiast telewizja rządowa. TVP Info jako obiektywną wskazało zaledwie 13 proc. ankietowanych.

– Największa różnica pomiędzy kobietami a mężczyznami pojawiała się przy telewizji TVN24 (kobiety 31 proc. a mężczyźni 36 proc.). TVN24 jako telewizję obiektywną uznały osoby głównie powyżej 50. roku życia (42 proc.), a Polsat News – osoby do 34 lat (36 proc.). W przypadku TVN24 najwięcej osób, które uznały tę stacją za najbardziej obiektywną, posiada wykształcenie wyższe (38 proc.), natomiast w przypadku TVP Info – zasadnicze zawodowe (23 proc.) – podsumowała wyniki Wiktoria Maruszczak, Senior Project Manager w agencji badań SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 28 lipca 29 lipca 2020 roku.

Źródło: Rzeczpospolita

7 KOMENTARZE

  1. Duda wygrał z RT różnicą 422.000 głosów. Nareszcie koniec mętnego i nieszczerego gadania kandydata od Tuska, „Rafałka z LGBT+” i udawanych, spazmatycznych napadów płaczu innego kandydata od Tuska, czyli Hołowni, który chciał przekazać swój elektorat Trzaskowskiemu. Dość judzenia i napuszczania społeczeństwa na rząd, prezydenta i PKW przez tubę propagandy PO, telewizję TVN24. Skończyć cyrk ze szczekliwymi i kąsającymi ratlerkami z PO: Budka, Pupka, Szczerba, Szłapka, Brejza.

  2. TVN od początku w 1997 do 2015 była PRL-owska (właściciel ITI), z korzeniami w SB, z osobami z SB w zarządzie (Wejchert, Walter, Subotic), oraz z potomstwem oficerów SB w redakcji (Olejnik, Morozowski). W 2015 ITI sprzedała TVN firmie SNI z Nowego Jorku, a ta została przejęta przez Discovery w 2018. Dziwię się że Discovery, toleruje linię polityczną TVN, popierającą w ciemno PO, partię jawnie proniemiecką. Czy nowy właściciel nie zna proniemieckiej propagandy uprawianej przez TVN?

Comments are closed.