Tusk oskarża rządy Belgii Francji, Włoch, Hiszpanii i inne o korupcję. Według niego całkowicie zawiodły w walce z pandemią

Donald Tusk. Foto: PAP/EPA
Donald Tusk. Foto: PAP/EPA

Donald Tusk napisał na Twitterze, iż pandemia najgroźniejsza jest tam, gdzie władza jest słaba i przekupna. Mógł mieć na myśli w kilka krajów Europy Zachodniej, w tym Belgii, w której teraz mieszka, bo tam jest najgorzej.

Były przewodniczący PO, były premier i były szef Rady Europejskiej nie chce pozwolić, by teraz, kiedy jest tylko partyjnym aparatczykiem, zapomniano o nim, więc nieustannie coś komentuje w mediach społecznościowych. Tym razem odniósł się do pandemii koronawirusa

„Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus. Skoro nie możemy na nich liczyć, liczmy na własną ostrożność i odpowiedzialność. Nośmy maski i trzymajmy dystans wszędzie tam, gdzie trzeba. To naprawdę ma znaczenie.” – napisała Tusk na Twitterze.

Tusk nie sprecyzował władze, których krajów uznaje za „bezradne i skorumpowane”, ale ze statystyk jasno wynika, gdzie sytuacja związana z pandemią jest najgorsza.

Najtragiczniejsza sytuacja jest w Belgii, w której teraz mieszka Tusk, gdzie na milion mieszkańców zmarło 849 osób. To wynik niemal 20 raz gorszy niż w Polsce, gdzie na milion mieszkańców odnotowano 45 zgonów. Nie da się ukryć, że władza w Belgii jest wyjątkowo bezradna. Od ponad półtora roku nie ma rządu, jest tylko jakaś administracja, bez poparcia parlamentu.

Belgijski rząd rozpadł się na początku 2019 roku, ale trwał siłą bezwładności do wyborów, bo parlament nie był w stanie powołać nowego. Na czele tej atrapy rządu tworzonej przez socjalistów stał Charles Michel, który jak Tusk zamienił stanowisko premiera na fuchę unijna i został przewodniczącym Rady Europejskiej.

Bardzo tragicznie jest w Hiszpanii. Tam odnotowano 335 tysięcy przypadków koronawirusa, przy czym w ostatnich dniach liczba zarażonych przekracza 2 tysiące dziennie. Zmarło 28 tysięcy osób co daje 610 zgonów na milion mieszkańców. W Hiszpanii żądza marksiści. Niemal równie fatalne wskaźniki mają Włochy – 581 zgonów na milion, Szwecja – 568 zgonów, Francja -464.

To prawda i,ze mieszkańcy tych krajów nie mogli na swe rządy liczyć. A już zwłaszcza pensjonariusze domów opieki, które decyzjami władz zamieniono w wielkie umieralnie.

Tak więc, jeśli Tusk chciał jakoś błysnąć konceptem komentując, to udało mu się. Oskarżył władze państw Europy Zachodniej o bezradność i korupcję. Tusk oczywiście nie miał zamiaru tego robić. W końcu żyje za ich pieniądze jako aparatczyk Europejskiej Partii Ludowej.

Tusk, teraz już coraz częściej zwykły troll internetowy chciał oczywiście dopiec rządowi PiS. Ale jak zwykle zrobił to w głupi i bezsensowny sposób, więc wyszło tak, że oskarżył o korupcję rządy kilku państw.

Comments are closed.