Wypadek amerykańskiej cysterny wojskowej. Ze zbiornika nastąpił wyciek paliwa lotniczego

Wypadek amerykańskiej cysterny wojskowej pod Bydgoszczą.
Wypadek amerykańskiej cysterny wojskowej pod Bydgoszczą. (Fot. PAP/ Tytus Żmijewski)

W LisiOgonie koło Bydgoszczy przewróciła się amerykańska cysterna wojskowa, przewożąca paliwo. Droga początkowo była zablokowana. Wyznaczono objazd przez Bydgoszcz – informowali dyżurni Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu i Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy.

Do wypadku doszło na 262. km dk 10, pomiędzy miejscowościami Pawłówek i Białe Błota. Przewróciła się cysterna wojsk amerykańskich z paliwem lotniczym i nastąpił niewielki wyciek. Nikt nie został poszkodowany.

„Na miejscu jest grupa chemiczna PSP. Ustalamy, jakie paliwo było przewożone w cysternie. Według międzynarodowych oznaczeń na cysternie, jest to paliwo lotnicze. Konieczne będzie postawienie cysterny na kołach. Jeszcze nie wiadomo, czy trzeba będzie przepompowywać paliwo” – mówił zaraz po zdarzeniu dyżurny KW PSP Mariusz Kwiatkowski. Trasa była zablokowana.

Wypadek doprowadził do niemałego zamieszania. Tą trasą sporo osób jeździ na wakacje. –Jest strasznie duży ruch, bo masa ludzi jedzie nad morze tą drogą, więc już się robią korki i to pewnie potrwa dosyć długo – mówił jeden z słuchaczy radia RMF FM. Policja wyznaczyła objazd przez ul. Grunwaldzką w Bydgoszczy.

Źródła: PAP, RMF FM

Comments are closed.