Rozpoczęła się budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej. Właśnie powinna się kończyć

Muzeum Bitwy Warszawskiej. / foto: Twitter: mon_gov_pl

To kolejny przykład prowizorki państwa i braku planowania czegokolwiek do przodu. PiS obiecywało naprawiać państwo, ale jakoś im to nie idzie.

Na stulecie bitwy rozpoczynają budowę muzeum w Ossowie, które logicznie powinno być za 2 tygodnie oddawane do użytku. Pewnie jeszcze odtrąbiony zostanie sukces. „W przeddzień stulecia Bitwy Warszawskiej rozpoczynamy budowę muzeum w Ossowie” – poinformował 3 sierpnia MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że chce, by muzeum powstało w ciągu dwóch lat…

Wychodzi na to, że wystarczyło budowę rozpocząć w 2018 roku i muzeum byłoby na czas rocznicy, a minister Błaszczak zamiast zapowiadać budowę, mógłby przecinać wstęgę. Nie wiedzieli o rocznicy ?!!! Przecież Jan Pietrzak od lat postulował budowę np. Łuku Triumfalnego, a nawet na ten cel zbierano „cegiełki”. I wyszło… jak zwykle.

Konferencja prasowa szefa MON odbyła się w Ossowie na tle placu budowy. „Przekazuję dobrą wiadomość. Dopełniliśmy wszystkich formalności związanych z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie. W związku z tym zarówno robotnicy, jak i urządzenia wkraczają na plac budowy. Założenie jest takie, żeby Muzeum w Ossowie było filią Muzeum Wojska Polskiego” – powiedział minister.

„Gwarantujemy tu sprawność w działaniu i gwarantujemy, że nasz cel osiągniemy” – dodał Błaszczak, ale normalnemu Polakowi powinno być zwyczajnie przykro…

„18. bitwa decydująca o losach światach”, o której mówił minister, została potraktowana przez rząd po macoszemu. Po prostu wstyd.

Źródło: PAP