Wymachiwał nożem krzycząc „Allah Akbar”. Film z akcji policyjnej

Zatrzymanie nożownika Fot. screen Twitter

W mediach społecznościowych pojawił się film z zatrzymania przez policję mężczyzny wyposażonego w nóż, który krzyczy „Allah jest wielki”. Jak na Francję, scena dość częsta…

Do tych wydarzeń doszło w niedzielę 2 sierpnia wczesnym rankiem. Policja zatrzymała 29-letniego mężczyznę w parku w dzielnicy Etourneaux w Villefontaine w departamencie Isère. Napastnik wymachiwał nożem i krzyknął „Allah Akbar”.

O fakcie pisał także lokalny dziennik „Le Dauphiné Libéré”. Ofiar nie było. Mieszkaniec pobliskiego bloku sfilmował scenę zatrzymania z okna i umieścił filmik w internecie.

Mężczyzna próbował kilkukrotnie uciekać interweniującym policjantom. To wszystko w niedzielny poranek około godziny 9:30 na francuskim osiedlu.

Według „Le Dauphiné Libéré” podczas przeszukania mieszkania podejrzanego nie znaleziono elementów mogących świadczyć o jego radykalizacji. Zatrzymany nie ma też kartoteki kryminalnej. .

Śledztwo prowadzi policja z Grenoble. Zapewne przypadek muzułmanina, który napił się alkoholu i być może postanowił pomścić swój grzech próbą osiedlowego dżihadu…