Z Londynu do Nowego Jorku w dwie godziny? To możliwe!

Virgin Galactic.
(Zdj. Virgin Galactic)

Pracownia Virgi Galactic opracowała samolot, który trzykrotnie przekracza prędkość dźwięku i będzie w stanie przelecieć z Londynu do Nowego Jorku w zaledwie dwie godziny.

Loty długodystansowe już niebawem nie będą musiały zajmować kilku czy kilkunastu godzin. Pracownia Virgin Galactic ujawniła plany nowego naddźwiękowego odrzutowca, który ma podróżować po całym świecie od Londynu po Sydney w maksymalnie pięć godzin. Virgin Group Space Flight ogłosiła pierwszy etap projektowania ponaddźwiękowej maszyny.

W ramach przedsięwzięcia Virgin Galactic nawiązała współpracę z producentem silników Rolls-Royce’a. Samolot ma mieć skrzydła w kształcie delty, latać na wysokości 18,300 m i osiągać maksymalną prędkość 3,700 km/h.

Do tej pory był tylko jeden naddźwiękowy samolot pasażerski – Concorde, który został wycofany w październiku 2003 roku.

Bilety na loty Virgin Galactic z pewnością bardzo drogie. Na pokład będzie mogło wejść zaledwie od 9 do 19 pasażerów.

Maszyna ma startować i lądować jak inne samoloty pasażerskie i docelowo ma być dostosowana do korzystania z istniejących lotnisk.

Virgin Galactic jest częścią należącej do Richarda Bransona Virgin Group, która została założona w 2004 roku. Celem firm jest oferowanie – już w niedalekiej przyszłości – kosmicznych lotów suborbitalnych, organizowanie suborbitalnych kosmicznych misji naukowych oraz umieszczanie na orbitach małych satelitów.

Comments are closed.