Awantura za fotkę. Burmistrz Władysławowa atakuje fotoreportera za zdjęcie plaży pełnej ludzi [FOTO]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay

Burmistrz Władysławowa wściekł się na fotoreportera za uwiecznienie plaży pełnej ludzi. Stwierdził, że jest „nieobiektywne” i kazał zrobić nowe.

W związku z tzw. pandemią koronawirusa nadmorskie kurorty walczą o status „bezpiecznych dla turystów”. Zatłoczone plaże, a co za tym idzie ryzyko dla odwiedzających, to dla żyjących z turystyki tubylców prawdziwa zmora.

Nie inaczej było we Władysławowie. Sprawa zamieniła się w ogólnopolski skandal za sprawą cenionego fotoreportera Kacpra Kowalskiego.

Fotograf zamieścił na swoim Facebooku zdjęcie plaży we Władysławowie. – A dziś we Władysławie było tak jak gdyby nigdy nic – skomentował tłum ludzi, ściśniętych na plaży, mających za nic ryzyko epidemiologiczne.

Ta wywołało żywe komentarze wśród obserwujących profil fotografa. Internauci nie kryli oburzenia bezmyślnością plażowiczów.

Early afternoon in Wladyslawowo, smal summer town in northern Poland, and on the southern shore of the Baltic Sea. Today (01 August 2020) Panos Pictures

Gepostet von Kacper Kowalski Fotograf am Samstag, 1. August 2020

Sprawa wywołała też reakcję burmistrza nadmorskiego kurortu. Roman Kużel nie szczędził gorzkich słów… autorowi zdjęcia.

Burmistrz zarzucił cenionemu fotografowi, iż jego zdjęcie jest „nieobiektywne”. Kazał mu również wykonać nowe, przy użyciu drona oraz zwyzywał Kowalskiego od amatorów.

– Fotografuję Władysławowo od lat co roku. To miejsce mnie fascynuje, w następnych latach też będę je fotografować. Niektóre z kadrów powtarzam. I to świadome działanie – fotografuję dokładnie w taki sam sposób, aby mieć porównanie, jak to wygląda na przestrzeni lat. Gdy zestawi się zdjęcie z roku na przykład 2018 i 2020, można ocenić, czy sytuacja jest różna – broni się fotograf.

– Zdjęcie z drona z takiej wysokości jest przekłamaniem (…) Na jakiej podstawie fotograf amator, nie mający żadnych kwalifikacji do pomiaru ilości osób, może być wiarygodnym źródłem – skomentował fotografię burmistrz dla portalu Onet.

Później powtórzył zarzuty wobec autora w rozmowie z tabloidami. Kolorową prasę przekonywał, że zdjęcie jest „bardzo nieobiektywnym obrazem sezonu letniego 2020”.

Kowalski to trzykrotny laureat World Press Photo, dziewięć razy otrzymał nagrody Grand Press Photo.

Źródło: Press.pl

Comments are closed.