Czy kancelaria Sejmu zmusi posłów Konfederacji do noszenia maseczek? „Zdrowym podobno szkodzą…” [VIDEO]

Konferencja Konfederacji Źródło: Facebook/Konfederacja
Konferencja Konfederacji Źródło: Facebook/Konfederacja

Posłowie Konfederacji chcą przyjść na zaprzysiężenie prezydenta. Ale czy będą nosić maseczki?

Dziennikarze spytali posłów opozycji, czy będą obecni na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta Polski w Sejmie. Posłowie Konfederacji udzielili odpowiedzi na konferencji prasowej.

– Ja osobiście będę obecny na Sali plenarnej. (…) O ile można zdalnie uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu (…) tak w przypadku zgromadzenia narodowego postaramy się uczestniczyć w jak najliczniejszej reprezentacji – stwierdził poseł Jakub Kulesza.

Zamieszanie związane z kolejnymi przypadkami zarażeń koronawirusem wśród senatorów i posłów sprawia jednak, że nie wszyscy mogą zostać wpuszczeni do Sejmu. Ponadto parlamentarzyści mogą być zmuszani do noszenia maseczek i ubrań ochronnych.

Posłowie Konfederacji nie zamierzają jednak dać się szantażować. Poseł Kulesza wskazał, że szefowa kancelarii Sejmu nie może ich do niczego zmuszać.

– Dbamy zarówno o swoje zdrowie jak i zdrowie innych. Stosujemy się do właściwych zaleceń ministerstwa zdrowia. Dziś czytałem na stronie ministerstwa zdrowia, że maseczki zdrowym ludziom szkodzą. Jeżeli będę chory rozważę założenie maseczki. Jeśli jestem zdrowy, będę dbał o zdrowie swoje i innych – wskazał poseł Kulesza.

– Szefowa Kancelarii (Sejmu – red.) nie ma prawa zmusić, łamiąc prawo, posłów do noszenia maseczek. Przypominam, że rozporządzenie ministra zdrowia, który mówi o maseczkach jest bezprawne, co stwierdziły sądy – dodał poseł.

Źródło: Konfederacja TV

Comments are closed.