Duda wprost: maseczka na zaprzysiężeniu na pokaz. „Szumowski mnie prosił”

Andrzej Duda. / foto: PAP

Nie lubię chodzić w maseczce, ale prosił mnie minister zdrowia Łukasz Szumowski, a także szef GIS Jarosław Pinkas, abym w związku z zaprzysiężeniem, które skupi ogromną uwagę społeczną, maseczkę nosił, aby pokazywać, że trzeba się zabezpieczać – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent przyznał, że nie lubi nosić maseczki. – Ja nie lubię chodzić w maseczce, ani mi to nie ułatwia życia, ani nie jest to dla mnie przyjemne – powiedział Andrzej Duda.

Jak zauważył „rzeczywiście jest tak, że liczba zachorowań wzrasta”. – Niestety przewidywania ekspertów są takie, że ta liczba zachorowań będzie rosła i jeszcze przez pewien czas będzie wzrastała – tłumaczył.

Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na rezygnację z defilady 15 sierpnia, mimo że jest to wielkie święto i miała być ogromna, wspaniała defilada – podkreślił Prezydent Duda.

W rozmowie padło też pytanie o szczepienie na grypę. – Na szczęście szczepienia na grypę są dobrowolne i tutaj każdy według własnej woli działa, ja również – powiedział prezydent.

(PAP)

Comments are closed.