Jakub Kulesza: „Jacek Kurski powinien siedzieć, ale nie na stołku prezesa Telewizji Polskiej” [WIDEO]

Jakub Kulesza, szef koła poselskiego Konfederacja. Foto: PAP/Leszek Szymański
Jakub Kulesza, szef koła poselskiego Konfederacja. Foto: PAP/Leszek Szymański

W najbliższych dniach, a może nawet godzinach powinien zostać wybrany nowy prezes Telewizji Polskiej. O stołek rywalizują Jacek Kurski i Maciej Pawlicki. Konfederacja Wolność i Niepodległość zorganizowała konferencję prasową w tym temacie.

Przypomnijmy, że w marcu Jacek Kurski zrezygnował z funkcji prezesa TVP. Pełniącym obowiązki prezesa TVP został Maciej Łopiński. Potem poszedł na urlop, a jako nowego p.o. prezesa wyznaczył… Jacka Kurskiego. I tak to się kręci.

Artur Dziambor z Konfederacji przypomniał, że za czasów Kurskiego TVP stało się telewizją propagandową, która „godzi w inteligencję Polaków”.

Od kiedy PiS obsadza stanowiska paradziennikarskie swoimi funkcjonariuszami politycznymi na odcinku propagandowym, niestety TVP jest telwizją, która godzi w inteligencję Polaków. Jest to miejsce, w którym jesteśmy codziennie zwyczajnie okłamywani. Jacek Kurski doprowadził do tego stanu. Jest politykiem zajmującym się propagandą – mówił Dziambor.

TVP nie wykonało wyroku sądu

Telewizja publiczna finansowana jest z pieniędzy podatników. Prezydent Andrzej Duda w marcu zdecydował się podpisać ustawę gwarantującą TVP 2 mld zł rocznie, w zamian za odejście z funkcji prezesa Jacka Kurskiego. Tak się stało tylko na chwilę, teraz Kurski ma wrócić.

Powołanie Jacka Kurskiego z powrotem na tę funkcję, dzień po zaprzysiężeniu na kolejną kadencję prezydenta Andrzeja Dudy podkreśla tylko, jak PiS nie szanuje swojego prezydenta, jak bardzo mają kpiący stosunek do wspólnego prezydenta – mówił z kolei Michał Wawer

Wawer dodał, że Kurski jest odpowiedzialny za manipulowanie sondażami wyborczymi przed wyborami do Sejmu jesienią 2019 roku. TVP przegrało trzy procesy z Konfederacją. Przeprosiło tylko raz, resztę wyroków zwyczajnie zignorowała.

Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Toczy się śledztwo, ale bez żadnych efektów, bez żadnych osiągnięć. Tkwi w martwym punkcie – wskazywał Wawer.

Wszystko to sprawia, że kiedy taki człowiek powraca na funkcję prezesa, to nazwa Prawo i Sprawiedliwość zaczyna nabierać wymiaru sarkastycznego – zakończył.

„Jacek Kurski powinien iść siedzieć”

Jakub Kulesza uważa, że prezesa Kurskiego powinna spotkać odpowiedzialność karna.

TVP złamało prawo, nie wykonując postanowienia sądu. Odpowiedzialność prawna ciąży na osobie zarządzającej TVP. Jacek Kurski powinien iść siedzieć. Niestety będzie siedział, ale nie tam gdzie powinien, ale na stołku prezesa Telewizji Polskiej – mówił.

Choć oficjalnie nie jest pewne, że to właśnie Kurski ponownie obejmie fotel prezesa TVP, to Konfederacja nie przewiduje żadnych niespodzianek w tym temacie.

Nie mamy żadnych wątpliwości. Bardziej pewne od tego wyboru jest tylko wybór na prezesa PiS, który odbędzie się w przyszłym miesiącu – nie ma wątpliwości Kulesza.

TVP to nie tylko propaganda, ale też ogromna niegospodarność – zakończył Kulesza.

Jeszcze dziś Jacek Kurski może wrócić na stanowisko prezesa TVP!

Jeszcze dziś Jacek Kurski może wrócić na stanowisko prezesa TVP! Tak PiS kpi w obywateli i prezydenta.

Gepostet von Konfederacja am Freitag, 7. August 2020

 

Comments are closed.