Katastrofa samolotu w Indiach. Maszyna rozbiła są podczas lądowania. Są ofiary śmiertelne [VIDEO/FOTO]

Katastrofa samolotu w Indiach.
Katastrofa samolotu w Indiach. (PAP/EPA)

Co najmniej 16 osób zginęło, a 123 zostało rannych w wypadku samolotu lądującego w piątek podczas ulewnego deszczu w Kalikacie na południu Indii. Najnowsze dane dotyczące ofiar śmiertelnych podała indyjska agencja PTI.

Lecący z Dubaju samolot pasażerski ze 191 ludźmi na pokładzie wypadł z pasa startowego i rozpadł się na dwie części – informują władze.

Amitabh Kant, który stoi na czele rządowej komisji planowania, powiedział, że pas startowy znajduje się na szczycie wzgórza z głębokimi wąwozami po obu stronach, co utrudnia lądowanie.

Z kolei rzecznik prasowy indyjskiego ministerstwa lotnictwa cywilnego Rajeev Jain przekazał wcześniej, że na pokładzie maszyny znajdowało się 174 dorosłych pasażerów, 10 dzieci, dwóch pilotów i pięciu członków załogi.

Boeing 737 linii Air India Express leciał z Dubaju do Kalikatu, zwanego też Kozhikode. Na jego pokładzie znajdowali się obywatele Indii zmierzający do domów w ramach organizowanej przez rząd podczas pandemii koronawirusa akcji repatriacyjnej.

Wśród ofiar są dwaj piloci maszyny. Jeden z nich kapitan Deepak Sathe był byłym pilotem sił powietrznych, a także latał Airbusami 310 dla Air India, zanim przeniósł się do Air India Express na 737. Sathe w przeszłości był znakomitym pilotem myśliwca i pilotem testowym.

Źródła: PAP, NCzas.com, Twitter