Kolejny dramatyczny wypadek na Tour de Pologne. Kolarz został przetransportowany do szpitala śmigłowcem

Tour de Pologne w 2018 roku.
Jeden z etapów Tour de Pologne w poprzednich latach. (Fot. Silar/Picasa/Wikipedia)

W okolicach Porąbki doszło do wypadku kolarza na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Został on przetransportowany helikopterem do szpitala w Bielsku-Białej z podejrzeniem urazu głowy i kręgosłupa – podało radio RMF24. Zwycięzcą trzeciego etapu został Ekwadorczyk Richard Carapaz.

Według radia wyścigu wypadkowi uległ Francuz Mickael Delage z ekipy Groupama-FDJ, podczas trzeciego etapu z Wadowic do Bielska-Białej.

„Mickael Delage miał poważny wypadek na trasie Tour de Pologne. Został zabrany do szpitala, ale jest przytomny. Więcej informacji na temat jego stanu zdrowia podamy wieczorem’ – poinformowali przedstawiciele grupy Groupama-FDJ, której barwy reprezentuje zawodnik” – poinformował portal WP.pl.

Ekwadorczyk Richard Carapaz z ekipy Ineos wygrał w Bielsku-Białej trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne i zdobył koszulkę lidera. Najlepszy z Polaków, Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był dziesiąty.

Carapaz, zwycięzca ubiegłorocznego Giro d’Italia zaskoczył rywali na prowadzącej lekko pod górę ostatniej prostej. Zaatakował 300 metrów przed metą i nie dał się doścignąć. Drugie miejsce zajął Włoch Diego Ulissi (UAE Team Emirates), a trzecie Francuz Rudy Molard (Groupama-FDJ).

Źródła: RMF FM, WP.pl, PAP

Comments are closed.