Kornawirus w McDolandzie. Sanepid szuka klientów restauracji

McDonald's. Foto: Pixabay
McDonald's. Foto: Pixabay

Alarm w Dąbrowie Górniczej! Tamtejszy sanepid szuka osób, które odwiedzały ostatnio restaurację McDonalds przy ul. Katowickiej. Okazuje się, że kilku jej pracowników pracowników jest zakażony COVID-19.

W piątek prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak podał informację, że na 30 przebadanych, którzy pracują w tamtejszym McDonald’s, trzech jest zakażonych.

„Ostatnie dni przyniosły nowe zakażenia, których ogniskiem była restauracja McDonald’s. W związku z tą sytuacją dąbrowski Sanepid pobrał próbki od pracowników restauracji i na 30 przebadanych próbek tylko 3 okazały się dodatnie” – obwieścił prezydent.

„Niezależnie jednak od tego, wszyscy pracownicy zostali objęci kwarantanną, a służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne i proszą o kontakt wszystkie osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia były klientami restauracji przy ul. Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19” – dodał.

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej:

W związku z  prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górczniej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

tel: (32) 727-58-71; (32) 727-58-72

tel. kom.: 536-746-412

e-mail: [email protected]

W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail proszę o zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej.

Comments are closed.