Mecz o Superpuchar Polski odwołany. Koronawirus w Legii Warszawa

Zbigniew Boniek poinformował o decyzji PZPN o odwołaniu niedzielnego meczu o Superpuchar Polski, w którym miały zmierzyć się Legia i Cracovia. Powodem było wykrycie koronawirusa u jednego z członków sztabu mistrzów Polski.

W niedzielę o godzinie 20 miał się odbyć mecz o Superpuchar Polski. Tak się jednak nie stanie, gdyż prezes PZPN Zbigniew Boniek podjął decyzję o odwołaniu spotkania.

To pokłosie wykrycia koronawirusa u członka sztabu medycznego Legii Warszawa. Decyzja PZPN jest jednak o tyle dziwna, iż osoba ta została odizolowana, a wszyscy, którzy mieli z nią kontakt i mieli wziąć udział w spotkaniu zostali przebadani.

Osoba ze sztabu z podejrzeniem zakażenia COVID-19, która została odizolowana od drużyny, przeszła dodatkowe badania, które również dały wynik ujemny. Podsumowując, wszyscy zdrowi – poinformowała Legia Warszawa.

– Za chwilę będzie oficjalnie…. niestety jutrzejszy mecz o Superpuchar się nie odbędzie – przekazał z kolei Zbigniew Boniek. To o tyle dziwna sytuacja, iż koronawirus był już wykrywany w klubach zachodnioeuropejskich lig, które wznowiły rozgrywki.

Tam procedura badania pozostałych członków sztabu i piłkarzy była identyczna, jednak po odizolowaniu zakażonego i negatywnych wynikach pozostałych osób mecze rozgrywano normalnie, tzn. w zatwierdzonym rygorze sanitarnym.

Comments are closed.