Nowy statek przemytników migrantów rusza do akcji

Sea Watch, statek niemieckiej organizacji zajmującej się przerzucaniem nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy. Źródło: YT
Sea Watch, statek niemieckiej organizacji zajmującej się przerzucaniem nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy. Źródło: YT

Organizacje „Médecins Sans Frontières” i niemiecka „Sea-Watch” skompletowały zespół, który ma wyruszyć w sierpniu na Morze Śródziemne, by zbierać migrantów i wymuszać ich przyjmowanie w Europie. Na wody rusza nowy „Sea-Watch 4”.

Lekarze bez Granic (MSF) łączą siły z niemiecką organizacją pozarządową Sea-Watch. W sierpniu wznowią przemyt migrantów na Morzu Śródziemnym. Organizacje poinformowały o nowej akcji 6 sierpnia. Od lipca panował tu spokój i „statki humanitarne” nie operowały w tym regionie.

„Sea-Watch 4” obecnie cumuje w Hiszpanii. Może opuścić Hiszpanię już około 10 sierpnia” – powiedział Hassiba Hadj Sahraoui, odpowiedzialny w MSF za „sprawy humanitarne”. Dziwnym trafem organizacje przemytnicze nie mają problemów z organizowaniem na swoje akcje pieniędzy… Na statek wyłożono 1,3 mln euro.

Według MSF „nowa misja niezbędna”, ponieważ „obecnie na morzu nie ma statków organizacji pozarządowych”. Ilość prób przepływania Morza Śródziemnego rośnie.

Poprzedni statek przemytniczy „Oean Viking” wyczarterowany przez SOS Mediterranean, został unieruchomiony przez włoskie władze w porcie z „przyczyn technicznych”.

Źródło: AFP/ France Info

Comments are closed.