O Karolu Marksie albo dobrze, albo wcale. Zajęcia z ekonomii zablokowane przez Uniwersytet w Ohio

Karol Marks monument. / foto: Wikimedia, Einsamer Schütze

O Karolu Marksie albo dobrze albo wcale. Profesor Evan Osborne mówi w rozmowie z Fox News o cenzurze, która ma miejsce na Uniwersytecie Wrighta w Dayton w Ohio.

Profesor ekonomii z Wright State University w Dayton w Ohio mówi o cenzurze, która ma tam miejsce. Jego wielokrotne prośby o możliwość przedstawiania krytyki dzieł Karola Marksa dla wszystkich studentów za każdym razem były odrzucane.

To najwyraźniej po prostu cenzura – powiedział Osborne w rozmowie z Fox News. – Zaproponowałem kilka wykładów wybieralnych, które zostały zatwierdzone.

Okazuje się jednak, iż nie każdy student ma prawo uczestniczenia w kursie, mimo próśb które profesor wystosował do wydziału. Zajęcia dostępne dla wszystkich studentów przedstawiają teorie marksistowskie w jednoznacznie pozytywnym świetle.

Jedynie uczniowie z wyróżnieniem będą mogli brać udział w zajęciach Osborne’a „Marksizm: historia teorii i praktyki”, pomimo jego próśb, aby były otwarte dla każdego ucznia – donosi Fox News.

Klasa z wyróżnieniem mocno ogranicza to, ile osób może wziąć udział w wykładach – wskazuje prof. Osborne. Dodaje, że ograniczenie to powoduje, iż wielu studentów uczelni ekonomicznej, bez wyróżnienia, nie pozna prawdy o Karolu Marksie.

Zajęcia miały być dostępne dla wszystkich studentów, zmieniono jednak decyzję…po sprzeciwach ze strony wykładowców, w tym anonimowych skargach. Jak widać świat nauki sam się już cenzuruje.

Comments are closed.