Janusz Korwin-Mikke się nie pieści. „Nie interesuje mnie los Białorusinów. Nie chce, żeby Polska graniczyła z Rosją” [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke. Foto: Facebook Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke. Foto: Facebook Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się w programie Magdaleny Ogórek w TVP Info na temat sytuacji na Białorusi. Poseł Konfederacji stwierdził, że nie interesuje go los Białorusinów, jego zdaniem Warszawa powinna za wszelką cenę walczyć o to, żeby granica z tym krajem nie przekształciła się w granicę z Rosją.

Jestem polskim politykiem i mnie kompletnie nie obchodzi los Białorusinów. Mnie interesuje, by Białoruś była państwem niepodległym i by Polska nie graniczyła z Rosją, tylko z Białorusią. Dlatego poprę każdy reżim na Białorusi, który będzie mi gwarantował niepodległość Białorusi – powiedział na antenie TVP Info Korwin-Mikke.

Korwin zgodził się z poglądem, że obalenie Łukaszenki to jest ryzyko. Odniósł się też do słów jednego ze swoich rozmówców, że czegoś takiego jeszcze za naszą wschodnią granicą nie było.

Tego jeszcze nie było, bo po raz pierwszy Rosja zrobiła coś przeciwko Łukaszence. Dlatego powstały takie ostre opory społeczne, dlatego kandydat rosyjski został wsadzony do więzienia przez pana Łukaszenkę – zaznaczył i dalej dodał, że tenże kandydat wygrałby z obecnym prezydentem Białorusi. – Wolice, żeby wygrał kandydat pro-Rosyjski czy Łukaszenka? Kogo wolicie? – zapytał na koniec.

Comments are closed.