Zaszczuto dziennikarza, który mówił o Michale Sz., jako mężczyźnie. „Zrezygnował z funkcji prezesa Radia Nowy Świat”

Moment aresztowania Michała Sz., fot.
Moment aresztowania Michała Sz., fot. "Fakty" TVN
REKLAMA

Prezes Radio Nowy Świat, Piotr Jedliński, zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa – poinformowano na Facebooku rozgłośni. To efekt lewicowych ataków na radio, po tym jak w rozgłośni chuligana Michała Sz., przedstawiającego się jako Margot, nazywano zgodnie z prawdą mężczyzną.

– Szanowni Słuchacze Radia Nowy Świat, informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radiem Nowy Świat – możemy przeczytać na facebookowym profilu rozgłośni.

To prawdopodobnie koniec afery wywołanej tym, że w rozgłośni nazywano chuligana Michała Sz. – zgodnie ze stanem faktycznym – mężczyzną. Nie pomogło w tym to, że prezes Jedliński opowiedział się po stronie, jego zdaniem, „prześladowanej mniejszości”.

REKLAMA

Dziennikarze Radio Nowy Świat o aresztowanym Michale Sz. mówili w formie męskiej, nie ulegli postępowej presji i nie nazywali faceta aktywistką, czy też nie używali pseudonimu Margot. Na początku takiej retoryki w mocnym wpisie bronił prezes Piotr Jedliński:

Wpis Piotra Jedlińskiego w obronie wolności. / foto: Prt Sc Facebook

Po głosach krytyki Radio Nowy Świat zaczęło używać wobec mężczyzny Michała Sz. damskiej formy, a także wydało oświadczenie, w którym posypało głowę popiołem. – Zastosowana przez nas forma męskoosobowa („aktywista”) w odniesieniu do Margot była nieintencjonalnym błędem – zaczęto się kajać.

Pragniemy podkreślić, że wpis Piotra Jedlińskiego jest jego prywatną opinią – dodano. – Robimy wszystko, by tworzeniu Radia Nowy Świat przyświecała idea obiektywizmu i neutralności – czytamy dalej w kłamliwy i poniżającym radio wpisie.

Szanowni Słuchacze Radia Nowy Świat,W związku z dyskusją, która rozgorzała w reakcji na określenia użyte wobec Margot…

Gepostet von Radio Nowy Świat am Sonntag, 9. August 2020

Jak widać opinia Piotra Jedlińskiego była odosobniona, bowiem ten w poniedziałek wieczorem zrezygnował z funkcji prezesa. Czy miały miejsce w tej kwestii jakieś naciski nie wiemy, choć możemy się domyślać.

Nie pomogło tu nawet to, iż Jedliński opowiedział się po stronie protestujących. – Nie wycofując się z wiary w wartość bycia niezależnym, w dzisiejszym konflikcie między prześladującymi i prześladowanymi jestem po stronie prześladowanych – napisał na Facebooku.

Na Facebooku dziennikarza możemy znaleźć wyrazy poparcia między innymi dla skrajnie lewicowej Wiosny Roberta Biedronia, a także Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. Jak widać nikt nie uchroni się przed postępującą rewolucją.

REKLAMA