Lekarz UJAWNIA jaka jest definicja przypadku COVID-19 według GIS. „Wystarczy kaszel lub gorączka, by…”

Covid 1984 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Facebook
Covid 1984 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Facebook

Paweł Basiukiewcz, lekarz elektrokardiolog, ujawnił na Twitterze jak wygląda definicja przypadku według GIS. Według tych oficjalnych wytycznych w zasadzie każdego można by podpiąć pod opis „COVID” możliwy.

„A zna Pan definicję przypadku podaną przez GIS? Wie Pan, że wystarczy mieć 1 z 5 objawow, aby dostać łatkę „COVID możliwy” ? Od kogo, jeśli nie od NORMALNEGO lekarza i NORMALNEGO inspektora SANEPID zależy teraz NORMALNOŚĆ?” – pisze na Twitterze w konwersacji z anonimowym użytkownikiem lekarz.

Wchodzimy więc na stronę gis.gov i sprawdzamy jak wyglądają te wytyczne. Objawów zwiastujących zakażenie koronawirusem rzeczywiście jest pięć. Są to:

– kaszel

– gorączka

– duszność

– utrata węchu o nagłym początku

– utrata lub zaburzenia smaku o nagłym początku.

Podana jest też definicja „przypadku na potrzeby nadzoru nad zakażeniami ludzi nowym koronawirusem COVID-19”. Dowiadujemy się z niej, że wpisuje się w nią „każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z poniższych objawów”.

Gorączkę lub kaszel może mieć przecież każdy, kto jest choćby trochę przeziębiony. Tak więc na siłę można zrobić „przypadek” w zasadzie z każdego.

 

Comments are closed.