Kto zarobił na pandemii? SAME FAKTY! [VIDEO]

Kto zarobił na pandemii? SAME FAKTY!
Kto zarobił na pandemii? SAME FAKTY!

Kto jest największym beneficjentem pandemii koronawirusa? Jak na strachu zarabiają najbogatsi?

Od ponad pół roku świat ogarnęła pandemia koronawirusa i masowa panika podsycana przez media i polityków. Firmy, szczególnie te małe, przeżywają najgorszy kryzys od lat w wyniku obostrzeń i lockdownu.

Są jednak ludzie i instytucje, które podczas pandemii mają się całkiem nieźle. A wręcz zbijają właśnie teraz powiększają swój majątek.

Na pytanie kto i jak zarabia podczas pandemii odpowiedzi szukał dr Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”. Swoimi odkryciami podzielił się na antenie telewizji NCzasTV.

– Jak Unia Europejska wyrzuci bilion euro, to gdzieś to popłynie. Skoro Stany Zjednoczone wyrzuciły już 1,7 biliona dolarów to gdzieś te pieniądze popłynęły – podkreśla dr Sommer.

Powołując się na CNBC dr Sommer wskazał, że jeszcze pod koniec maja miliarderzy na świecie zarobili w trakcie pandemii 434 mld dolarów.

– Dlaczego tak się stało i w jaki sposób? – pyta dr Sommer. Jak wynika z publikacji CNBC najwięcej zarobili właściciele Amazona i Facebooka (Jeff Bezos i Mark Zuckerberg).

W przypadku Bezosa sprawa jest oczywista. W wyniku lockdownu i uniemożliwienia normalnego prowadzenia biznesu handel przeniósł się do sieci. A to jego królestwo.

Natomiast 90-letni George Soros stwierdził, że koronawirus to jeden z najpoważniejszych kryzysów w jego życiu… ale generalnie go nie martwi, bo był kryzysu przygotowany. Martwi go natomiast sytuacja w Polsce, na Węgrzech i we Włoszech.

Źródło: NCzasTV

Comments are closed.