Trzaskowski zakazuje Marszu Zwycięstwa w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Rafał Trzaskowski.
Rafał Trzaskowski. / foto: Prt Sc YouTube

Władze Warszawy nie zgodziły się na coroczny Marsz Zwycięstwa organizowany w rocznicę Bitwy Warszawskiej. Argumentują to zagrożeniem epidemiologicznym.

Wiadomo jednak, że takie tłumaczenia można sobie włożyć między bajki. Rafał Trzaskowski i spółka, podobnie zresztą jak rządzący, nie widzieli zagrożeń podczas kampanii wyborczej i organizowali wiece, na których pojawiało się sporo osób.

Władzom Warszawy nie przeszkadzały także protesty aktywistów LGBT i wydawali zgodę na ich organizację.

Trzaskowskiemu i spółce przeszkadza jednak Marsz Zwycięstwa organizowany przez środowiska Młodzieży Wszechpolskiej. Temu samemu Trzaskowskiemu, który w kampanii zapewniał, że nawet poszedłby w Marszu Niepodległości.

Marsz Zwycięstwa planowany był w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia. Rozpocząć się miał przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

Młodzież Wszechpolska zapowiada, że odwoła się od decyzji warszawskiego ratusza.

„Decyzja ma oczywiście charakter stricte polityczny, o czym świadczy fakt, iż Rafałowi Trzaskowskiemu nie przeszkadzają w tym względzie wiece wyborcze, a nawet spędy LGBT i innych lewicowych ekstremistów. Oczywiście odwołamy się od jego decyzji, a Marsz Zwycięstwa po raz kolejny przejdzie ulicami Warszawy” – czytamy na profilu facebookowym MW.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał Marsz Zwycięstwa, powołując się na kwestie bezpieczeństwa w związku z…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Środa, 12 sierpnia 2020

Comments are closed.