Polska przesunięta do kategorii B. Polscy turyści muszą robić testy

Rządy Grecji i Cypru liczą na to, że w 2020 roku ich kraje odwiedzą jednak jacyś turyści. Foto: Pixabay
Rządy Grecji i Cypru liczą na to, że w 2020 roku ich kraje odwiedzą jednak jacyś turyści. Foto: Pixabay

Wszyscy, którzy planowali w najbliższym czasie urlop na Cyprze muszą przyszykować się na dodatkowy kłopot i wydatek.

Wyspa Afrodyty od 14 sierpnia umieści Polskę w kategorii B, co oznacza konieczność wykonania testów na koronawirusa przed przylotem do kraju.

Cypr podjął taką decycję na podstawie statystyk zachorowań na Covid-19 w Polsce. Początkowo nasz kraj znalazł się na liście bezpiecznych krajów, ale od 14 sierpnia to się zmieni.

Wszyscy Polacy lecący na Cypr muszą okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (PCR) wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.

Dodatkowo nie wcześniej niż 24 godziny przed terminem podróży wypełnić on-line ankietę (Cyprus Flight Pass) uprawniającą do wjazdu na Cypr.

Zarówno wynik testu, jak i e-mail potwierdzający wypełnienie ankiety należy okazać przy wejściu do samolotu oraz przy kontroli granicznej. Brak ankiety może oznaczać 300 euro mandatu albo odmowę wjazdu na Cypr.

Jak informuje polska ambasada na Cyprze, „skład obu grup państw (A i B) jest na bieżąco modyfikowany w oparciu o kryteria stopnia zagrożenia epidemicznego i może w każdej chwili ulec zmianie”.

Comments are closed.