Tęczowa flaga na pomniku Jana Pawła II. „Tolerancyjna” Lewica nie toleruje świętości

Na pomniku Jana Pawła II w Warszawie zawisła tęczowa flaga.
Na pomniku Jana Pawła II w Warszawie zawisła tęczowa flaga. (Fot. Twitter/screen)

Lewicowi aktywiści spod znaku LGBT zawiesili tęczową flagę na pomniku Jana Pawła II w Warszawie. Policja analizuje nagrania i zapowiada postępowanie w sprawie.

Na twitterowym profilu ruchu Obywatele RP zamieszczono materiał wideo, na którym kilka osób zakłada tęczowa flagę na pomnik Jana Pawła II znajdujący się przy kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim.

Kiedy dwie kobiety stojąc na postumencie próbują założyć flagę słychać męski głos, który zachęca, aby umieścić ją na papieskim krzyżu.

Oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I (Śródmieście) nadkom. Robert Szumiata poinformował, że w związku z tym czynem policjanci prowadzą czynności.

„Kiedy zostaną one zakończone będzie wszczęte postępowanie” – zapowiedział.

Tego samego dnia wywieszono również trzy flagi – polską, unijną i tęczową – na pomniku Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Tym czynem także pochwalili się Obywatele RP.

Pod koniec lipca na kilku pomnikach w Warszawie zawieszono tęczowe flagi. Jedną z nich umieszczono na figurze Chrystusa dźwigającego krzyż, która znajduje się przed bazyliką św. Krzyża. Policja prowadzi postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych.

Comments are closed.