Feministki się wściekną! Makłowicz: Mężczyzna nadaje się lepiej do pracy kucharza

Robert Makłowicz. / foto: YouTube: Kanał Sportowy

Najpopularniejszy polski autor programów kulinarnych, Robert Makłowicz, był gościem Michała Pola w programie #HejtPark na Kanale Sportowym. Tam odpowiadał na pytania widzów, nie tylko na tematy kulinarne.

Robert Makłowicz to najpopularniejszy polski dziennikarz kulinarny, autor książek i podróżnik. W swych wypowiedziach często bywa niepoprawny politycznie, nie brakuje w nich także wątków wolnościowych czy wolnorynkowych, ale przede wszystkim zdroworozsądkowych.

Makłowicz: mężczyzna lepiej się do tego nadaje!

Jeden z widzów zapytał Roberta Makłowicza o to, kto jest lepszym kucharzem i czy widać w tym przypadku różnice pomiędzy mężczyznami, a kobietami w kuchni. – Twierdzenie, że mężczyźni mają lepszy smak i dlatego są lepszymi kucharzami jest pozbawione sensu – zaczął Makłowicz.

Następnie wyjaśnił dlaczego to mężczyźni częściej są kucharzami, a także dlaczego większość najbardziej znanych kucharzy na świecie jest właśnie tej płci. – To, że mężczyźni częściej gotują zawodowo wynika z trudów tej pracy – powiedział podróżnik.

Dlatego mężczyźni są częściej górnikami, żołnierzami czy policjantami. Praca w kuchni to jest ogromny stres, praca stojąca przez kilkanaście godzin w pomieszczeniu, gdzie jest bardzo gorąco, często bez okien – wskazał. – Mężczyzna jako stworzenie prostsze i wytrzymalsze lepiej się do tego nadaje, ale nie z powodu kubków smakowych, ale z powodu ciężkości tej pracy.

Kubki smakowe a płeć

Badania naukowe wskazują, że mężczyźni mają około 60 procent więcej kubków smakowych niż kobiety. Innym z elementów może być to, że mężczyźni posiadają bardziej analityczne umysły, co pomaga im w lepszym odtwarzaniu przepisów.

Jeżeli chodzi o wspomniane kubki smakowe, to badania pokazują, że mężczyźni i kobiety tak samo odczuwają smaki, jednak mają inne preferencje smakowe. Kobiety częściej wolą potrawy łagodne i słodkie, a mężczyźni ostre i pikantne.

Comments are closed.