Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka. Foto: PAP
Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka. Foto: PAP
REKLAMA

Prezydenci Rosji i Białorusi Władimir Putin i Alaksander Łukaszenka odbyli rozmowę telefoniczną. W komunikacie Kremla wydanym po tej konwersacji podkreślono, że „obie strony wyraziły przekonanie, iż problemy, które się pojawiły, zostaną wkrótce uregulowane”.

„Najważniejsze jest, aby kłopotów tych nie wykorzystały siły destrukcyjne, dążące do tego, aby zaszkodzić wzajemnie korzystnej współpracy dwóch państw w ramach Państwa Związkowego” – głosi komunikat wydany po rozmowach.

„W związku z wcześniejszym powrotem do Rosji 32. jej obywateli, zatrzymanych poprzednio na Białorusi, pozytywnie oceniona została ścisła współpraca kompetentnych resortów w tej kwestii” – podały dodatkowo służby prasowe Kremla.
Przypomnijmy, że chodzi o zatrzymanych na Białorusi najemników z tzw. „grupy Wagnera”.

REKLAMA

Według komunikatu, prezydenci ustalili, że będą podtrzymywać „regularne kontakty” na różnych szczeblach i potwierdzili swoje nastawienie na „umocnienie stosunków sojuszniczych”, co „w pełnej mierze odpowiada fundamentalnym interesom bratnich narodów Rosji i Białorusi”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Także w sobotę 15 sierpnia, jeszcze przed wideokonferencją z Kremlem, Łukaszenka zapowiedział, że ma zamiar skontaktować się z Putinem ze względu na zagrożenie „nie tylko dla Białorusi”.

Źródło: PAP

REKLAMA