Patent na koronawirusa w instytucie wspieranym przez Gates Foundations

Bill Gates. Foto: PAP/Panoramic
Bill Gates. Foto: PAP/Panoramic

Twórca Microsoft Bill Gates na antenie CNN odniósł się do teorii spiskowych na swój temat. Miliarder broni swojej fundacji i odpiera zarzuty.

Miliarder Bill Gates udzielił wywiadu telewizji CNN. W trakcie wywiadu odniósł się do zarzutów i teorii spiskowych na temat jego działalności i pandemii koronawirusa.

Dziennikarze zwrócili uwagę na krążące w sieci zdjęcia i raporty przedstawiające twórcę Microsoft w niezbyt pozytywnym świetle. Gates nie krył oburzenia tą sytuacją i wskazywał, że są to fałszywki.

Miliarder zaprzeczył jakoby był odpowiedzialny za wybuch epidemii, a obecnie chciał się na niej wzbogacić.

– Istnieje fatalne powiązanie pandemii i sieci internetowych oraz ludzi szukających prostego wyjaśnienia – stwierdził Gates, wskazując, iż ma nadzieję, że prawda zwycięży.

Szczególnie oburzony był na oskarżenia, jakoby chciał „wyeliminowania 15 procent populacji” poprzez szczepienia i mikroczipy. Filmy z takimi teoriami cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem na platformach takich jak YouTube.

– Nasza fundacja dała więcej pieniędzy na zakup szczepionki, by ratować życie niż jakakolwiek inna organizacja – powiedział Gates. – Głęboko wierzę w to, że w końcu zawsze wygrywa prawda – podkreślił miliarder.

W rozmowie z CNN Bill Gates stwierdził, że ma nadzieję, że działania wymierzone w niego nie doprowadzą do powszechnego sceptycyzmu wobec szczepionki wśród ludzi.

Co ciekawe – w Niemczech żywa jest teoria, jakoby Gates złożył wniosek o „patent na koronaawirusa”, z którego teraz czerpie korzyści.

– W rzeczywistości patent pod nazwą koronawirus został złożony w instytucie wspieranym przez fundację Gates Foundations. Chodzi jednak o zwierzęcy patogen z dużej grupy wirusów koronowych, a nie o obecny wirus Sars-CoV-2 – wyjaśnia portal „Deutsche Welle”.

Źródło: Deutsche Welle

Comments are closed.