Pamięć o polskich bohaterach „promuje przemoc i szerzy nienawiść”. YouTube zablokował film harcerzy o Powstaniu Warszawskim [VIDEO]

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Kilka dni"/Fot. screen Facebook
REKLAMA

Pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego narusza standardy YouTube? Platforma zablokowała krótkometrażowy film „Kilka dni” stworzony przez grupę polskich harcerzy.

YouTube uznał, że film o bohaterach Powstania Warszawskiego przekazywał treści „promujące przemoc i szerzące nienawiść”.

Harcerka ZHR Mira Raghavacharya wpadła na pomysł, by uczcić pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim kręcąc film. Zebrała dziewięciu harcerzy z całej Polski i tak powstała Harcerska Grupa Filmowa „Dubel”.

REKLAMA

Film powstał w zaledwie kilka dni, bez żadnego budżetu. Harcerze wykorzystali swoje umiejętności. YouTube jednak zablokował publikację materiału, twierdząc że produkcja przekazuje treści szerzące nienawiść i promujące przemoc.

Raghavacharya złożyła zażalenie do YouTube. Ponownie jednak otrzymała odmowę publikacji. „Po kolejnym przeglądzie zawartości, stwierdziliśmy, że wideo narusza nasze Wytyczne Wspólnotowe oraz podtrzymaliśmy naszą pierwotną decyzję” – przekazał zespół platformy.

Chcieliśmy tylko przekazać młodym ludziom wiedzę i opowiedzieć historię, która przydarzyła się naprawdę – wyjaśniała kierownik produkcji i harcerka ZHR Aniela Puścikowska w rozmowie z wPolityce.pl.

Czy film nie został opublikowany, ponieważ szerzy niewygodną prawdę historyczną? – zastanawiała się Mira Raghavacharya.

Ale nie poddajemy się, nasz film i tak ma dobre zasięgi – dodała.

Jest nam przykro, że popularny serwis, który chętnie ogląda młodzież nie chce propagować bliskich i ważnych dla nas wartości, jak patriotyzm, odwaga. Chcieliśmy tylko pokazać, że powstańcy, to byli ludzie tacy jak my. Mieli swoje plany, swoje życie, swoje marzenia, które wojna obróciła w ruinę – przyznał harcerz ZHR Piotr Zbroński.

 

Źródła: wPolityce.pl/Twitter/Facebook

REKLAMA