„Antyrasizm” w natarciu? Murzyn z NBA rzucał rasistowskimi wyzwiskami w stronę białego rywala [VIDEO]

Czarnoskóry zawodnik NBA Montrezl Harrell wykrzykujący rasistowską wiązankę/Fot. screen Twitter
Czarnoskóry zawodnik NBA Montrezl Harrell wykrzykujący rasistowską wiązankę/Fot. screen Twitter

Do zdarzenia doszło podczas meczu NBA pomiędzy Los Angeles Clippers i Dallas Mavericks. Na parkiecie cały czas iskrzyło między czarnoskórym Montrezlem Harrelem i białym Luką Donciciem. W pewnym momencie murzyn rzucił w stronę przeciwnika rasistowską wiązankę.

Los Angeles Clippers w pierwszej rundzie fazy play-off prowadzili z Dallas Mavericks 2:1. W ostatnim meczu, w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu, Clippers wygrali 130:122. Na parkiecie panowały silne emocje, wielokrotnie dochodziło do spięć.

Podczas pierwszej kwarty szczególnie napięta atmosfera utrzymywała się między Harellem i Donciciem. Panowie niemal skakali sobie do gardeł. Nie obyło się także bez słownej agresji, a nawet aktów rasizmu. Jednak – wbrew powszechnie głoszonej narracji ruchu BLM i jego sprzymierzeńców – agresorem okazał się murzyn.

– Ty biała k***o – rzucił zawodnik Los Angeles Clippers w stronę Doncicia.

Całe zajście zarejestrowały kamery. Haniebne słowa bez problemu można wyczytać z ruchu warg Harrrella.

Nie jest wykluczone, że czarnoskóry zawodnik poniesie teraz konsekwencje swojego zachowania. Może się to skończyć nawet karą finansową i zawieszeniem. NBA jest bowiem wyczulona na punkcie rasizmu.

Źródła: sportowefakty.wp.pl/Twitter

Comments are closed.