Rząd rezygnuje z planów wprowadzenia od jutra zakazu lotów do kolejnych krajów

Samolot PLL LOT.
Samolot PLL LOT. (Zdj. wikipedia)
REKLAMA

Rząd rezygnuje z planów wprowadzenia od jutra zakazu lotów do kolejnych krajów – informuje RMF FM. Wprowadzenie zakazu lotów zostanie opóźnione do 1 września.

Opublikowany w piątek projekt nowego rozporządzenia w sprawie zakazu lotów wzbudził wielkie kontrowersje: rząd zwiększył w nim liczbę krajów z zakazem lotów z 44 do 63, umieszczając jednocześnie na liście takie państwa jak Albania, Belgia, Malta czy przede wszystkim Hiszpania, gdzie przebywa obecnie kilka tysięcy turystów z Polski. Stąd właśnie kontrowersje: nowe rozporządzenie ma wejść w życie od 26 sierpnia, czyli już od jutra, a opublikowane zostanie najpewniej dopiero za kilka godzin. W związku z tym wiele tysięcy Polaków przebywających na wakacjach nie miałoby możliwości powrotu do kraju.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji – jak informuje RMF FM – dziś rząd opublikuje jedynie rozporządzenie o przedłużeniu obecnych obostrzeń do końca sierpnia. A nowe kraje wejdą na listę z zakazem lotów dopiero od 1 września.

REKLAMA

Rząd idzie w ten sposób śladem Węgier, które także dały swoim obywatelom więcej czasu na powrót z wakacji, jednocześnie informując ich, że od 1 września wprowadzone zostaną większe ograniczenia w przekraczaniu granic.

REKLAMA