Koronawirus powstrzyma epidemię rzeżączki na Wyspach? Padł rekord. Chorują głównie homoseksualiści i Murzyni

Kobiety w łóżku Źródło: Pixabay
Kobiety w łóżku Źródło: Pixabay

Na Wyspach Brytyjskich coraz większym problemem staje się rzeżączka. Na chorobę weneryczną zachorowało w 2019 roku ponad 70 tys. osób. To największa liczba zachorowań od ponad 100 lat, czyli od początków pomiarów.

70 tys. 936 przypadków rzeżączki odnotowano w zeszłym roku na Wyspach Brytyjskich. To o jedną czwartą więcej niż w 2018 roku. Ta liczba to rekord zakażeń w całej historii pomiarów, czyli od 1918 roku.

Chory na rzeżączkę może odczuwać ból w czasie oddawania moczu, a u kobiet mogą pojawić się krwawienia między miesiączkami. Choroba może jednak również przebiegać bezobjawowo. Powoduje jednak poważne powikłania.

Weneryczna pandemia w Wielkiej Brytanii

Dodajmy, że na Wyspach odnotowuje się ciągły wzrost zachorowań na różne choroby weneryczne. W zeszłym roku liczba chorych osiągnęła prawie pół miliona.

Największa grupa ryzyka to osoby w wieku 15-24 lat, Murzyni, homoseksualiści i imigranci. Duża liczba zakażeń wynika z tego, że w Wielkiej Brytanii systematycznie rośnie liczba osób coraz częściej decydujących się na kontakty intymne z przypadkowymi ludźmi.

Koronawirus powstrzyma wzrost zakażeń?

Eksperci liczą na to, że dzięki pandemii koronawirusa statystyka za rok 2020 nie będzie tak tragiczne. Obostrzenia uniemożliwiły, przynajmniej na jakiś czas, przypadkowe kontakty seksualne.

Przez pewien okres zamknięte były puby, bary i dyskoteki, a to tam najczęściej dochodzi do przygodnych stosunków.

Źródło: polsatnews.pl, BBC, Metro

10 KOMENTARZE

  1. Dwunożne zwierzęta, których życie sprowadza się do michy, spania i kopulowania powinny zdychać. Rzeżączka też dobra.

  2. @up
    I jeszcze za to socjal/granty od państwa dostają.
    Teraz jedzenie i lokum zapewnia państwo opiekuńcze krajów ‚zachodu’ a nie praca… TV pokazuje nie autorytety a reality show o celebrytach, środowisku lgbt czy wiecznych lekkoduchach. Ale w tych programach wszyscy mają $$$ i są zadowoleni-media jak pokazują rodziny to przez pryzmat patologii picia, bicia dzieci czy biedy, co stygmatyzuje i odstrasza kolejne pokolenia od założenia uczciwej i kochającej się rodziny. Smutne.

  3. Teraz nic innego nie pozostało jak tylko spełnić marzenia BLM – szczelnie odseparować się od kolorowego towarzystwa (czarnego i tęczowego), a natura zrobi swoje z rozpustnikami i sodomitami.

Comments are closed.