Igrzyska olimpijskie w Tokio pod tęczowym sztandarem. Powstanie miejsce spotkań LGBT

Flaga LGBT// Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 fot. Flickr/Wikimedia Commons
Flaga LGBT// Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 fot. Flickr/Wikimedia Commons

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożono z 2020 na 2021 rok. Organizatorzy zaplanowali wsparcie tęczowej ideologii. W japońskiej stolicy zostanie bowiem otwarty Pride House, czyli miejsce spotkań dla m.in. homoseksualnych i zmiennopłciowych sportowców.

„Pride House Tokio ma na celu edukację świata i także Japonii o trudnościach, jakie społeczność LGBTQ napotyka podczas uprawiania sportu” – czytamy w komunikacie.

Placówka ma rozpocząć swoją działalność 11 października – w Międzynarodowy Dzień Coming Outu. To nie pierwszy raz, gdy podczas olimpiady promowana jest ideologia LGBT. Pride House rozpoczął bowiem swoją działalność już podczas zimowych igrzysk w Vancouver w 2010 roku.

Otwierając miejsce schadzek sportowców LGBT organizatorzy chcą zwrócić uwagę na „dyskryminacje i uprzedzenia” wobec przedstawicieli tęczowej ideologii.

Przez ostatnie 15 lat niewiele się zmieniło. W Japonii wciąż jest niewielu sportowców LGBTQ, którzy żyją otwarcie – mówił Fumino Sugiyama. Zmiennopłciowiec obecnie identyfikuje się jako mężczyzna, jednak w przeszłości był szermierką w kobiecej reprezentacji.

Przeniesione z powodu koronawirusa z 2020 roku Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r. To pierwszy raz od 1964 roku, gdy Japonia będzie gospodarzem letnich igrzysk.

Źródła: RMF/PAP

7 KOMENTARZE

  1. No super, zmiennoplciowcy w sporcie, a czy oni mogą sie tak zmieniać w te i we wte i co na to prawdziwe kobiety, czy będą chciały nadal trenować aby być tylko tlem w zawodach dla zmiennoplciowcow

  2. Coraz więcej argumentów za tym żeby zignorować te igrzyska i ich nie obserwować. Nie dość, że od dawna więcej w sporcie jest afer dopingowych niż sportu to na dodatek jeszcze teraz dochodzi do tego promocja zboczeń. Stopień degeneracji jest tak zaawansowany, że lepiej samemu wsiąść na rower, czy wykupić karnet na basen i będzie więcej z tego pożytku niż z gapienia się w TV.

  3. Nikt nie broni gejom być kulkurystami.
    Nie są nimi, nie dlatego, że „patriachiat ich blokuje”, tylko dlatego, że się do tego nie nadają.

Comments are closed.