Igrzyska olimpijskie w Tokio pod tęczowym sztandarem. Powstanie miejsce spotkań LGBT

Flaga LGBT// Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 fot. Flickr/Wikimedia Commons
Flaga LGBT// Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 fot. Flickr/Wikimedia Commons

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożono z 2020 na 2021 rok. Organizatorzy zaplanowali wsparcie tęczowej ideologii. W japońskiej stolicy zostanie bowiem otwarty Pride House, czyli miejsce spotkań dla m.in. homoseksualnych i zmiennopłciowych sportowców.

„Pride House Tokio ma na celu edukację świata i także Japonii o trudnościach, jakie społeczność LGBTQ napotyka podczas uprawiania sportu” – czytamy w komunikacie.

Placówka ma rozpocząć swoją działalność 11 października – w Międzynarodowy Dzień Coming Outu. To nie pierwszy raz, gdy podczas olimpiady promowana jest ideologia LGBT. Pride House rozpoczął bowiem swoją działalność już podczas zimowych igrzysk w Vancouver w 2010 roku.

Otwierając miejsce schadzek sportowców LGBT organizatorzy chcą zwrócić uwagę na „dyskryminacje i uprzedzenia” wobec przedstawicieli tęczowej ideologii.

Przez ostatnie 15 lat niewiele się zmieniło. W Japonii wciąż jest niewielu sportowców LGBTQ, którzy żyją otwarcie – mówił Fumino Sugiyama. Zmiennopłciowiec obecnie identyfikuje się jako mężczyzna, jednak w przeszłości był szermierką w kobiecej reprezentacji.

Przeniesione z powodu koronawirusa z 2020 roku Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r. To pierwszy raz od 1964 roku, gdy Japonia będzie gospodarzem letnich igrzysk.

Źródła: RMF/PAP

Comments are closed.