PiSowska „piątka dla zwierząt”. Żydzi zachowają pozwolenie na ubój rytualny. „Rozkułaczą” właścicieli schronisk

Jarosław Kaczyński, żydowski szechita dokonujący uboju rytualnego Źródło: PAP, wikimedia, collage
Jarosław Kaczyński, żydowski szechita dokonujący uboju rytualnego Źródło: PAP, wikimedia, collage

Jarosław Kaczyński zaprezentował już „piątkę dla zwierząt”. Wiele przepisów jest odrealnionych i uderzających w przedsiębiorców. Zadbano również o to, by nie naruszyć praw Żydów.

„Piątka dla zwierząt” to pięć zasad, które Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić do ustawodawstwa, by chronić zwierzęta. Przepisy są bardzo kontrowersyjne.

Pierwsze jest „humanitarne traktowanie zwierząt” a w nim: „zakaz hodowli zwierząt futerkowych” i „ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych”.

Pierwszego przepisu nie da się wprowadzić szybko i bezboleśnie bez skazywania hodowców na bezrobocie. Drugi jest natomiast bardzo kontrowersyjny, bo to nic innego jak zabezpieczenie praw żydów i muzułmanów i postawienie ich ponad innymi obywatelami Polski.

Druga jest „większa kontrola społeczna ochrony zwierząt”, a w niej: „większe kompetencje dla organizacji społecznych” i „możliwość asysty policji przy odbieraniu źle traktowanych zwierząt”.

Trzeci punkt to „precyzyjne prawo i większa ochrona”: „definicja kojca w polskim prawie”, „inspekcja weterynaryjna z prawem do nakładania mandatów” i „koniec z trzymaniem zwierząt w złych warunkach”. Ostatni podpunkt jest tak ogólny, że w zasadzie nic nie wnosi.

Czwarty punkt, „bezpieczne schroniska” jest najgorszy bo stanowi, że „tylko jednostki gminne oraz organizacje pożytku publicznego” będą mogły prowadzić schroniska. Jest to radykalnie etatystyczny, by nie powiedzieć „faszystowski”, zapis.

Zauważmy, że nie mówimy tu o przepisie dot. poprawy warunków, czy zwiększeniu nadzoru, tylko o całkowitym zakazie.

Autor przepisu z góry zakłada złe intencje hodowcy. Tymczasem mała hodowla może być prowadzona lepiej niż duża lub co gorsza państwowa.

Wystarczy tu porównać prywatne ZOO w Borysewie, w którym zwierzęta mają świetne warunki, do państwowej hodowli koni arabów w Janowie Podlaskim, która cyklicznie krytykowana jest w mediach.

Ostatni, piąty punkt zakaże stosowania łańcuchów i kolczatek. Znów można śmiało stwierdzić, że napisał go ideolog nie znający realiów wsi. Często wiejskie psy będące w ciągu nocy na długich łańcuchach i spuszczane w trakcie prac podwórkowych ich właścicieli, zażywają więcej ruchu, niż psy miastowych właścicieli, którzy na co dzień trzymają swoich pupili w mieszkaniach po 40m2.

Ci sami miastowi, którzy zamykają swoje psy w ciasnych kawalarkach lub przekonują zwierzęta do diety wegańskiej, chcą bronić zwierząt na wsi…

18 KOMENTARZE

 1. To prawdopodobnie zwiększy im się elektorat. Więcej jest kochających kotki, pieski, a nienawidzących ludzi, niż iluś tam farmerów/kułaków. Kułaka w oczy kole zasiane wspólnie pole.

 2. Mordowanie zwierząt bez ogłuszania jest u żydów elementem „hartowania charakterów” swojego plemienia. Uczy bezwzględności i okrucieństwa wobec ofiary. Podobnie z obrzezaniem. Judeje „rytualnie” czyli okrutnie znęcają się nad noworodkiem zmieniając jego psychikę na resztę życia. Wyrasta żołnierz doskonały, wrogo nastawiony do świata, pozbawiony ludzkich uczuć.

 3. Kolejny raz zauważam pewną prawidłowość. Jedynie słuszna gazeta czy jakieś medium publikuje jakieś straszne informacje, natychmiast po tym PiS prezentuje projekt ustawy. Wczoraj informacje o zagłodzony i chorych psach trzymanych na łańcuchach przez byłego policjanta, dzisiaj ustawa zakazująca trzymania zwierząt na łańcuchach. Tak zupełnie przy okazji zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

  • Zastanawiam się czy jest to efektem dobrej współpracy PiS z tymi niedobrymi mediami, czy też PiS zachowuje się jak lekarz, który próbuje zaleczyć wciąż ukazujące się nowe objawy choroby zamiast zabrać się za poszukanie i wyleczenie przyczyny. Tak traktowany organizm długo nie wytrzyma.

 4. Browo pis!!!.
  Lepiej przyzwalać na aborcję dzieci nienarodzonych aniżeli zabijanie zwierząt futerkowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
  W sprawie uboju rytualnego nie bedę zajmował stanowiska, gdyż koń jaki jest, każdy widzi.

 5. Natomiast ktoś, kto wie o co chodzi w sprawach wizji wie, że taka wersja we wszechświecie istnieje. Dodam jeszcze, że w momencie dekapitacji, wokół Pana Prezesa byli sami Jego znajomi !

 6. Mowi sie o barbarzynstwie w kwestii wycinania lechtaczek afrykanskim i muzulmanskim kobietom. A co z zydowskim czy muzulmanskim obrzezywaniem chlopcow??? Ten rownie barbarzynski zwyczja nie ma ZADNEGO uzasadnienia. Kretaczenie na temat higieny jest wstretne. Moze zaczna tez obcinac uszy zamiast myc?

 7. Czekam na te zmiany ! Też jestem przedsiębiorcą i dla mnie to żaden argument, że będzie w branży bezrobocie – taki sam szantaż jak, jak szantaż urzędniczy, nie wolno ich zwolnić, bo będą bezrobotni ! Przedsiębiorca, jak chce być przedsiębiorcą musi być elastyczny i umieć dostosowywać się do nowych realiów – i proszę nie argumentować – zainwestowali w klatki i mordownie zwierząt – to nie jest fabryka samochodów. Niech każdy pojedzie do takiej mordowni i zobaczy – małe nakłady i mega zyski.

 8. Argument o ZOO w Borysewie całkiem nie trafiony, bo podaje jeden pozytywny przykład na tle TYSIĘCY bestialskich postaw prywatnych osób wobec zwierząt. Rzetelny dziennikarz przedstawia pełny obraz, a nie fragment pasujący do tezy. Mieszkam na wsi i widzę jak źle traktowane są zwierzęta, z których niejednokrotnie ich właściciel żyją.

 9. Ponieważ zajmuję się pomocą zwierzętom z pełną świadomością mogę powiedzieć, że 90% tych osób powinno mieć dożywotni zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia, łącznie z muchą! Ogólnie popieram Konfederację i jestem też za całkowitym zakazem aborcji i wspieram wszelkie inicjatywy pro-life. Jestem też osobą wierzącą i czytam Biblię ze zrozumieniem. Mieć ziemię i stworzenia sobie poddane to przede wszystkim o nie dbać, nawet może bardziej niż o siebie, skoro już decydujemy się je mieć.

Comments are closed.