Donald Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla 2021

Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Donald Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla 2021. Prezydenta Stanów Zjednoczonych zgłosił prawicowy norweski polityk Christian Tybring-Gjeddee, który pochwalił go za wysiłki na rzecz rozwiązywania konfliktów na całym świecie. Szczególnie podkreślił tutaj kluczową rolę w „historycznym porozumieniu pokojowym” między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA).

„Myślę, że ze względu na swoje zasługi uczynił więcej, aby doprowadzić do pokoju między narodami, niż większość innych nominowanych do Pokojowej Nagrody” – powiedział Tybring-Gjedde. Dodał, że umowa między Izraelem a ZEA może być „przełomem”, który zapoczątkuje zmiany na Bliskim Wschodzie.

„Zgodnie z oczekiwaniami, inne kraje Bliskiego Wschodu pójdą w ślady Zjednoczonych Emiratów Arabskich, umowa ta może zmienić zasady gry, która zamieni Bliski Wschód w region współpracy i dobrobytu” – pisał w liście, motywując nominację dla Trumpa.

Argumentował, że prezydent stworzył także „nową dynamikę w innych przedłużających się konfliktach, takich jak spór graniczny Kaszmiru między Indiami a Pakistanem oraz konflikt między Koreą Północną i Południową, a także zajmowanie się zdolnościami nuklearnymi Korei Północnej”.

Poza tym Norweg chwalił prezydenta USA za wycofanie znacznej liczby wojska z Bliskiego Wschodu.

To nie koniec. Należy położyć szczególny nacisk na to, że nie rozpętał jeszcze żadnej wojny, jak to w zwyczaju mieli jego poprzednicy w liczbie wręcz przytłaczającej.

„Rzeczywiście, Trump przełamał 39-letnią passę amerykańskich prezydentów, którzy albo rozpoczęli wojnę, albo wciągnęli Stany Zjednoczone w międzynarodowy konflikt zbrojny” – tłumaczył. Ostatnim, który tego uniknął, był właśnie laureat Pokojowej Nagrody Jimmy Carter.

Tybring-Gjedde jest przewodniczącym norweskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

9 KOMENTARZE

  1. SAYANIM – ZAGRANICZNI POMOCNICY MOSADU NACIERAJĄ NA MEDIA

    Sayanim to niezwykle ważny czynnik działalności Mosadu. To dziesiątki tysięcy ludzi, którzy pełnią funkcję pomocników, wolontariuszy izraelskiej agencji wywiadowczej. Działają na całym świecie, aby promować żydowski program i kontrolować media, jednocześnie uciszając każdego, kto jest im przeciwny.

  2. Beyond5 – to projekt, o którym nie usłyszysz w tzw. mediach głównego nurtu. Nie przeczytasz też o nim w codziennej gazecie, chociaż jego część realizowana jest w Polsce. Dlaczego? Ano dlatego, że niekoniecznie byłbyś zadowolony, gdybyś wiedział, co szykują dla ciebie globaliści. A szykują niemało, bo chcą, abyś zamienił się w cyfrowy zapis i przeniósł swoje życie do sieci. Szczegóły poniżej.

  3. Kontrolowane dziennikarstwo to domena współczesnych mediów tzw. głównego nurtu. Trend związany z finansowaniem wiadomości przez miliarderów-filantropów od pewnego czasu mocno utrzymuje się na świecie. Jednak nigdzie nie ma większego darczyńcy od Fundacji Gatesów, która jest ostatnio głównym strażnikiem przychylnych systemowi wiadomości.

  4. Każdy kryzys (wywołany przez elity) jest przyczyną większej centralizacji. „Pandemia” koronawirusa nie pozostanie obojętna w tym planie tworzenia europejskiego superpaństwa. Dlaczego? Co takiego zrobiła Unia Europejska przygotowując pakiet „ratunkowy”. Po intensywnych negocjacjach, długich dniach i nocach starć przywódcy Unii Europejskiej ostatecznie uzgodnili bezprecedensowy budżet w wysokości 1,82 biliona euro i koronawirusowy pakiet naprawczy.

  5. I tak mu tego NOBLA nie dadzą, dopóki lewacy zawiadują w Szwecji tym „NOBELEM”. Ta nagroda już zresztą dawno utraciła przez to swój prestiż. A zaczęło się to od Einstaina który przypisał sobie ukradzioną komuś innemu teorię względności a zydzi kupili mu Nobla bo potrzebowali jakiegoś mocno naukowego sukcesu dla swojego narodu lichwiarzy, oszustów i nieudaczników.

Comments are closed.