Nasze wojsko jest w fatalnym stanie! Kim chcemy straszyć? [VIDEO]

Nasze wojsko jest w fatalnym stanie! Kim chcemy straszyć? Jacek Hoga || NCzasTV
Nasze wojsko jest w fatalnym stanie! Kim chcemy straszyć? Jacek Hoga || NCzasTV

Polskie wojsko jest w opłakanym stanie. Czy ma jakiekolwiek szanse przy agresji sąsiadów?

Konfederacja przygotowała konferencje o stanie polskiego wojska oraz bezpieczeństwa kraju. Wśród prelegentów był Jacek Hoga – prezes Fundacji Ad Arma.

Zdaniem Hogi kondycja polskiej armii jest nie do pozazdroszczenia.

– Jesteśmy technicznym bankrutem, jesteśmy bankrutem z perspektywy demograficznej, i niestety jesteśmy bankrutem z perspektywy obronnej – podkreślił Hoga.

Jak wskazał prezes Ad Arma politycy nic sobie nie robią z wydarzeń, które spotkały naszych sąsiadów. Od czasu wojny na Ukrainie nic nie zrobiono w zakresie poprawy polskiego lotnictwa, uzbrojenia, a nawet rozwoju sztandarowego postulatu PiS – Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przypomnijmy, że WOT miał liczyć 50 tys. żołnierzy. Tymczasem, jak wskazał portal Defence24, WOT w 15 proc. składa się z kobiet w wieku od 20 do nawet… 50+ lat.

– Chciałbym zobaczyć te pododdziały złożone z pań w wieku koło 50, 40 czy nawet 20 naprzeciwko batalionu armii rosyjskiej, złożonej z żołnierzy kontraktowych – wskazał Hoga.

Dla porównania Rosja posiada ok. 120 batalionowych grup bojowych złożonych z żołnierzy kontraktowych. W Polsce takich grup jest zero.

Źródło: NCzasTV

12 KOMENTARZE

 1. Będziemy stawiać kosy na sztorc….jak w Powstaniu Styczniowym. Tylko Artura Grotgera już nie i kto to będzie malował dla potomnych ?

  • na pewno więcej niż 1/4, samych generałów na emeryturze, jest przynajmniej 1000, co roku, nowe awanse na generała i wypad na emeryturę, a ile różnej szarży na jednego szeregowca przypada – tu niech każdy sam dowolnie policzy

 2. Armia poborowa, ot co. Nie mówię, żeby pod razu 2 lata, jak kiedyś, ale półroczne przeszkolenie i w razie potrzeby mobilizacja. Ale eunuchów na to nie stać na podjęcie takiej decyzji. Poza tym pewnie żałują na to kasy. Inna sprawa to stan uzbrojenia. Oni myślą, że te kilkadziesiąt F-35 zrobi przewagę? Szczególnie że ich gotowość bojowa będzie za 10 albo więcej lat (a już je spłacamy)?

  • Jest lepszy sposób – taki, jaki mają Szwajcarzy, bo tam każdy jest wyszkolonym żołnierzem. Naród Polski powinien być (w razie „W”) zawsze gotowy do obrony NASZEJ! ziemi, za którą nasi przodkowie tracili zdrowie i życie! To nasze dziedzictwo a nie obcych pętaków, którzy chcą nam ukraść kraj jak i Palestyńczykom ukradli! Nie widzisz tego, że te anty Polskie rządy robią wszystko od 1989 abyśmy nic nie mieli swojego w NASZYM! państwie i byli biedakami na bogatej NASZEJ! ziemi! Nie widzisz tego!?

   • Masz racje , obecnie mamy to co przed II-gą wojną światową – szabelki. A kto w armii jest jak nie pejsaci , mam na myśli tych od stopni oficerskich. Pytanie – komu zależy na słabej polskiej armii ? Odpowedz zapewne znacie .

 3. Jak zauważył dr Mentzen, jest wiele ważnych tematów, trudno uwierzyć by red. Ziemkiewicz o nich nie wiedział, a w Tyle Wizji z jego udziałem o kończącym kadencję RPO i ściekach, plus telefony miłośników obecnej władzy. Nie oglądałem, ale założyłbym się, że w Wiadomościach też o tej konferencji ani płynących z niej wnioskach nie wspomniano. Pewnie by morale Wojska Polskiego ani Narodu nie osłabiać. Lepiej snuć gawędy o potędze.

 4. Aleksander Łukaszenka zrujnował Białoruś że wygląda lepiej niż Polska, Francja, Kanada, USA do tego jest tam kara śmierci no i nie zrobił Lockdown, ma poparcie 80 procent ale w mediach TVN, TVP mówią że to nie prawda pokazują protesty, silną liderkę opozycji która uciekła na Litwę i prowokuje :). Pokazywali zamachy na WTC jak samoloty zniknęły ale paszport ocalał:). Pchają nas do wojny chociaż Białoruś, Iran, Rosja rozwaliły by nas w 2 dni.

 5. Będzie tradycyjnie Za wolność Waszą i Naszą oraz Warszawskie Dzieci pójdziemy w bój i potem co roku będziemy czcić kilkaset tysięcy trupów poległych bezsensownie. W końcu zawsze krzyczymy Gloria victis. A w White House’ie będą otwierać korki od szampana. Polacy zawsze dają sobie wcisnąć obcych na czele Narodu, dla których ważniejszy jest ich interes, a nie Nas Polaków. Biada Nam. Dlatego Narodzie polski, obudź się i zrzucić koszerne kajdany!!!

 6. Siła rządząca z wodzem naczelnym na przedzie ucieknie tak jak w 1939 roku. A dlaczego , bo pomiędzy Bugiem a Odrą ludność jest tak tępa że wystrcza im ściekowa propaganda tłumacząca otaczającą ich rzeczywistość i resztki tego co im rzuci ta czerwona złodziejska hołota rządząca Polską od dziesięcioleci.

Comments are closed.