Poseł zarzuca PiS-owi prorosyjskość. „Rosja już przebiera nóżkami”

Krzysztof Paszyk.
Krzysztof Paszyk. (Fot. PAP)

Nie milkną echa tzw. „Piątki dla zwierząt”, którą Jarosław Kaczyński zaproponował na zjeździe Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Poseł PSL Krzysztof Paszyk uważa, że na proponowanym rozwiązaniu najbardziej skorzysta Rosja.

Wśród kontrowersyjnych zapisów, które firmuje Kaczyński, jest m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Co ciekawe, w mediach społecznościowym, poza samym Michałem Moskalem z PiS, projektu bronią przede wszystkim posłowie Lewicy.

Poseł Krzysztof Paszyk z PSL, jak wielu innych ekspertów, zauważa, że ewentualny zakaz zabije dochodową branżę, z której korzyści czerpie dziesiątki tysięcy osób. To nie tylko osoby bezpośrednio pracujące przy fermach, ale i firmy kooperujące, gdyż – jak wszystko w gospodarce – to naczynia połączone.

„Rosja już przebiera nóżkami”

Zbliża się kryzys. Czy to jest dobry czas, by pozbawiać wiele firm możliwości rozwoju, tak by redukowały zatrudnienie? – pytał retorycznie Paszyk na antenie Polskiego Radia24.

W dalszej części wypowiedzi Paszyk wprost powiedział, że z proponowanej przez PiS ustawy najbardziej cieszy się Rosja.

Deklaracja Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie była zaskakująca. Tym bardziej że w obozie Zjednoczonej Prawicy są w tej sprawie rozbieżności. Minister rolnictwa nie chciał przecież ograniczać hodowli zwierząt futerkowych. My chcemy zdroworozsądkowego podejścia ws. uboju rytualnego i unicestwiania branży futrzarskiej. Zbliża się kryzys. Czy to jest dobry czas, by pozbawiać wiele firm możliwości rozwoju, by redukowały zatrudnienie? Rynek uboju rytualnego wart jest 7 mld złotych. Rosja już przebiera nóżkami, by wyprzeć Polskę z branży futrzarskiej – mówił.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Będzie jak z gęsią wątróbką?

Jako przykład z niedalekiej przeszłości Paszyk podał produkcję gęsich wątróbek. Polska – podobnie jak dziś w przemyśle futrzarskim – była jednym z potentatów. Nasze miejsce zajęli Węgrzy.

Niewielu wie, że ten rynek rozwinął się, bo branża futrzarska przyczynia się do bezkosztowego zbytu produktów, pochodnych tej produkcji. Trzeba to wyważyć, również w kontekście nadciągającego kryzysu. Życie nie znosi próżni, podobne błędy popełniliśmy ws. produkcji gęsich wątróbek. Byliśmy pod tym względem potentatem pod koniec lat 90. Nasze miejsce zajęli Węgrzy. Czy o to chodzi w dobie kryzysy gospodarczego? Powinniśmy uczyć się na błędach, a nie kierować się emocjami i oddawać niezwykle cenny rynek – nie ma wątpliwości Paszyk.

Źródło: Polskie Radio 24/NCzas

5 KOMENTARZE

  1. Odejście Świerzyńskiego (lider Bayer Full) z PSL w 2019 to była logiczna decyzja. Jak można być razem z ateistami, byłymi SB-kami i LGBT? To do ludzi ze wsi i małych miast nie pasuje. Najwyższa pora aby konserwatywni działacze PSL powołali do życia partię „PSL-Mikołajczyka”, albo „PSL-Witosa” do której mogliby przejść działacze i członkowie PSL, którzy nie zgadzają się na sojusz Kosiniaka z PO i z ludźmi których Świerzyński nazwał „wrogami Pana Boga, aborcjonistami i komunistami”.

  2. Trzeba przypomnieć jak było naprawdę jeszcze całkiem niedawno, tylko kilka lat temu. Władek Kosiniak-Kamysz (WKK) był wtedy „podnóżkiem” Tuska, premiera, szefa PO i jednocześnie zaufanego człowieka Niemców i Niemiec. W rządzie PO-PSL WKK wprowadzał emeryturę od 67 lat dla wszystkich (także kobiet), oraz zabierał pieniądze z OFE na polecenie herszta szajki PO Tuska.

  3. No w CZAMBUŁ ani chybi… Sprawę od dawna drąży chyba proniemiecki mol, któren najsampierw zająć się miał repolonizacją niemieckich mediów, a z dawien dawna zajmuje się likwidacją polskich futerkowych, aby ulżyć niemieckim koncernom utylizacji odpadów zwierzęcych… Dwie różne sprawy, pierwsza zwalnia, druga przyspiesza, ale kieszeń na fenigi chyba jedna i ta sama…

  4. Jak słucham wypowiedzi (p)osłów ZSL, partii zwanej ” polityczną prostytutką” czyli po naszemu zwykła ku..ą , to nie wiem, czy śmiać się czy płakać!

  5. Aborcja tak, ubój rytualny tak, ale futrzaków nie wolno zabijać ! A że gospodarka straci kilka miliardów, to pestka.

Comments are closed.