Sławomir Mentzen: „Nepotyzm i kolesiostwo staje się oficjalnym i publicznym programem naszego rządu”

Sławomir Mentzen. / foto: YouTube
Sławomir Mentzen. / foto: YouTube

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel z rozbrajającą szczerością przyznał, że PiS do spółek skarbu państwa wstawia swoich ludzi dlatego, że działają zgodnie z linią partyjną. W przeciwieństwie do rynkowych ekspertów. Taką postawą w ostrych słowach komentuje Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Polityk odniósł się do wypowiedzi przedstawiciela PiS w radiu RMF. Fogiel powiedział, że za rządów PiS w latach 2005-07 do spółek skarbu państwa na podstawie otwartych konkursów zatrudniano ekspertów z rynku, naukowców, menedżerów. I był problem. – Ich sposób myślenia o gospodarce, o zarządzaniu był zupełnie sprzeczny z tym, co Prawo i Sprawiedliwość ma w swoim programie – wypalił.

„Tak dłużej oczywiście być nie mogło. Przeprowadzono dobrą zmianę i zrezygnowano z uczciwych konkursów i ekspertów. Teraz zatrudnia się partyjnych aparatczyków, rodzinę, sąsiadów, psiapsiółki i znajomych. Rozwiązuje to wiele problemów. Taki wujek, bratanek albo stryjek nie będzie miał odmiennego od PiS poglądu na gospodarkę, będzie posłusznie wykonywał polecenia i nie miał zdania w żadnej sprawie. Z kolei partyjny aparatczyk będzie sam zgadywał, czego oczekuje od niego partia, nie trzeba będzie mu tego tłumaczyć. Jaka to jest wielka oszczędność czasu i energii, wstawić właściwych ludzi na właściwe miejsca” – komentuje Mentzen.

„Tym samym nepotyzm i kolesiostwo, według rzecznika PiS, staje się oficjalnym i publicznym programem naszego rządu oraz stojącej za nim partii” – pisze gorzko polityk Konfederacji.

„Spójrzmy na takiego Jacka Sasina. Temu nic nie trzeba dwa razy powtarzać. Wystarczy jedno polecenie i facet zaczyna przygotowywać beż żadnej podstawy prawnej wybory, wydaje 70 mln zł, narażając się na więzienie i odpowiedzialność. Nawet powieka mu nie drgnie. Do samego końca idzie w zaparte i na kilka dni przed planowaną data wyborów dalej twierdzi, że one się odbędą. Nie ma żadnych wątpliwości, nigdy się nie zawaha. Teraz na przykład twierdzi, że CPK będzie gotowy do 2027 roku, mimo że każdy ekspert jest zdania, że mamy już minimum 3 lata opóźnienia. Ale jak już wiemy, ekspertów nie należy się słuchać, bo nie są oni zgodni z programem PiS” – komentuje Mentzen.

W dalszej części wymienia „popisy” Janusza Kowalskiego i Adama Andruszkiewicza oraz innych „wiernych i lojalnych” działaczy, za którymi „idą krewni, żony, sąsiedzi i znajomi”.

„Rodzina na swoim. Chwała nam i naszym kolegom, reszta precz” – podsumowuje Sławomir Mentzen. Cały wpis do przeczytania poniżej.

Robi się coraz zabawniej. Rzecznik PiS Radosław Fogiel przyznał w RMF FM, że gdy PiS zatrudniał w spółkach Skarbu…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Czwartek, 10 września 2020

 

13 KOMENTARZE

 1. Wszystko jest tak dalece skorumpowane i przesiąknięte nepotyzmem, że już nikt nie stoi straży prawa. Rząd już dawno powinien zostać aresztowany, ale nie ma komu wydać polecenia, rozkazać, czy wszcząć śledztwo. Sztuka też cokolwiek rozsądnego przegłosować. To katastrofa Państwa. Jest to działalność celowa i docelowa. Pozostaje więc albo Wojsko, że zrobi porządek, albo Suweren obudzi się sam i po staremu skutecznie posprząta.

   • Obecne wojsko polskie to niestety cioty i niestety nikt się tam nie zbuntuje. Pozostaje tylko naturalny upadek systemu po osiągnięciu dna i głodny, nie mający nic do stracenia motłoch demolujący wszystko jak idzie. Później jakaś bratnia pomoc trochę ze wschodu, trochę z zachodu i jakoś to będzie. Na pisowskim Podkarpaciu powstanie natomiast dość dobrze zorganizowane państewko – Polin.

 2. Mentzen dzieciaku po komuszych studiach, zrozum ze aby rzadzic, MUSISZ miec SWOICH w zarzadzie czy to firmy czy panstwa. Samorzady przeciwko panstwu mowia same za siebie.
  Ale najwazniejsze jest to ze TYLKO takie samodzielne rzady pozwalaja na pozniejsze uczciwe rozliczenie z tego co sie popsulo i tego czego sie dokonalo. Tylko czy do twojego prosowieckiego lba to dotrze?

  • Dżizusss jaki partyjny debil o wypranym móżdżku bez pojęcia o ekonomii… A za nazwanie Mentzena prosowieckim należy ci się zindoktrynowany ciemniaku kara po męsku.

   • Konfederacyjne ciotki chca karac po mesku???
    Hahaha najpierw zacznijcie czytac za zrozumieniem.
    Co do „partyjnych insynuacji” to spuszczam na te brednie zaslone milczenia.

  • Komuchy – mowie o jego promotorach.
   Co do daty urodzenia to stare slaskie przyslowie mowi; „Nie mo lot nie mo rozumu” albo „Jaki stary taki glupi”. Mozesz sobie wybrac :)

  • Jarun, durniu, i Ty się odwołujesz do wolnego rynku? Słusznie podejrzewałem, że pod tamtą wypowiedź podszył się ktoś inny – był to albo Jarun na trzeźwo, albo po pijaku, nie potrafię odróżnić.
   Ustawa Twojej głupoty nie przewiduje. Nie można połączyć wody z ogniem, taka już jest natura.

 3. To jest skandal, że Sasin zmarnotrawił 70 mln zł i włos mu z głowy nie spadł. Inna sprawa, że winnych tego jest więcej, zwłaszcza wierchuszka PiS i premier, który na to przystał, ale bezpośrednio odpowiada Sasin.

Comments are closed.