
Do szczecińskiego magistratu wpłynął wniosek dotyczący budowy pomnika szatana. Monument miałby stanąć obok alei Jana Pawła II i stać się atrakcją dla turystów – również dzieci.
Projekt wpłynął na początku lipca. Zakłada on budowę pomnika szatana – na planie pentagramu i cyfr 666, obok alei Jana Pawła II.
Pomysłodawcy piszą, że „będzie to obiekt kultu religijnego i atrakcja turystyczna. Dzieci będą mogły usiąść na kolanach szatana i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Dla turystów zza granicy nieznających polskiej postępowej, pełnej tolerancji i nowoczesnej kultury, będzie to okazja na zapoznanie się z naszą wspaniałą kulturą”.
Według autorów pomnik byłby dowodem na to, że szczecinianie myślą nieszablonową i często z przymrużeniem oka.
Projekt zgłoszono do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ale radni nie chcą nawet poddawać go pod głosowanie. Pomysłodawcy zamierzają się odwoływać, bo, jak twierdzą, czują się dyskryminowani.
– Ciągle zbieraliśmy materiały, zdjęcia wnętrz kościołów, z Polski i Europy, z Watykanu pokazujące wizerunki szatana – opowiadają o swoich przygotowaniach.
Koszt budowy pomnika oszacowano na ok. 4 333 670 zł brutto.
Źródło: wszczecinie.pl, bezprawnik.pl