Mistrz MMA Conor McGregor aresztowany na Korsyce

Conor McGregor. Fot. Wikipedia
Conor McGregor. Fot. Wikipedia

Conor McGregor, mistrz walk MMA znalazł się w celi aresztu w Bastii na Korsyce za obnażanie się na tle seksualnym. Zawiadomienie o ekshibicjonizmie zapaśnika wpłynęło 10 września.

Zakwalifikowano je jako próbę napaści na tle seksualnym i… pokaz seksualny. 32-letni Conor Anthony Mac Gregor został przesłuchany przez żandarmerię i obecnie przebywa „pod nadzorem policji”.

Prokuratura nie podała żadnych innych szczegółów dotyczących stawianych mu zarzutów. Irlandczyk walczył w federacji Ultimate Fighting Championship. To jeden z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych zawodników w historii tego sportu.

Od 2011 do 2012 stoczył osiem wygranych pojedynków, m.in. z Arturem Sowińskim na Celtic Gladiator 2. McGregor posiadał tytuł mistrzowski wagi piórkowej UFC w latach 2015 i 2016. W kolejnych latach walczył w wadze lekkiej i półśredniej. Do historii przeszła jego walka z 2017 roku z amerykańską legendą Floydem Mayweatherem w Las Vegas. Pomimo porażki zdobył światową sławę, sporo sympatii i duże pieniądze.

7 kwietnia 2018 został oficjalnie pozbawiony pasa wagi lekkiej w związku z brakiem woli do obrony mistrzostwa i ustąpił miejsca na podium wagi lekkiej Nurmagomiedowi reprezentującemu Rosję.

6 października 2018 w Las Vegas podczas UFC 229 doszło jednak do walki McGregora z Chabibem Nurmagomiedowem, którą Irlandczyk przegrał przez poddanie (dźwignia na kark[39]) w czwartej rundzie.

Kilkukrotnie ogłaszał wycofanie się z ośmiokąta, a w styczniu 2020 roku powrócił na galę UFC. Mc Gregor wygrał po 40 sekundach Donalda Cerrone. 6 czerwca 2020 roku przez media społecznościowe po raz trzeci ogłosił zakończenie kariery.

W 2018 r. McGregor z powodzeniem wprowadził na rynek własną markę whiskey „Proper No. Twelve”. Zawodnik uznawany za ikonę MMA; wyjazdu na Korsykę do udanych raczej nie zaliczy.

Źródło: France Info