Gej, tatuażystka i niepełnosprawny. Oto nowy spot Uniwersytetu Śląskiego [WIDEO]

Foto: YouTube Uniwersytet Śląski
Foto: YouTube Uniwersytet Śląski

Uniwersytet Śląski pokazał nowy spot. Placówka aspiruje do najbardziej otwartej i tolerancyjnej w Polsce.

We wrześniu trwa walka o ostatnich studentów. Uniwersytet Śląski wypuścił specjalny spot reklamowy, który ma przekonać maturzystów, aby rozpoczęli studia właśnie tam.

W reklamie wzięli udział uczniowie i pracownicy UŚ. Wśród nich gej, tatuażystka, „rodowita” Ślązaczka czy osoba niepełnosprawna.

Wystąpił też Nigeryjczyk i Koreańczyk. Przesłaniem filmu jest pokazanie, że Uniwersytet Śląski jest uczelnią otwartą, tolerancyjną, nowoczesną i progresywną.

Hasłem przewodnim jest: „Uniwersytet to dobre miejsce. Dla każdego”.

– Uniwersytet Śląski w Katowicach to coś więcej niż uczelnia. Tworzą go studenci i pracownicy o różnych poglądach, wyznaniach, narodowościach, czy orientacji seksualnej – mówi w spocie Małgorzata Poszwa, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego UŚ.

– Ta równość i ta otwartość pozwala zobaczyć, jak świat jest piękny, różnorodny – dodaje dr hab. Agnieszka Bielska-Brodziak, rzeczniczka praw studenta i doktoranta na UŚ.

Orof. Ryszard Koziołek, rektor UŚ na koniec spotu podkreśla: „Wszyscy jesteśmy równi. Uniwersytet to dobre miejsce dla każdego”.

Bójka z policją w Pastuchowie. 47-latek z synem pobili funkcjonariuszy [VIDEO]

Źródło: YouTube Uniwersytet Śląski

29 KOMENTARZE

 1. W normalnych czasach byłoby tak:
  – Uniwersytet Śląski w Katowicach to coś więcej niż uczelnia. Tworzą go studenci i pracownicy o różnych poglądach – mówi w spocie Małgorzata Poszwa, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego UŚ.

  • O tempora, o mores. Cyceron dwa milenia temu wydał ten okrzyk rozpaczy z powodu wówczas panujących norm społecznych i politycznych. Jak widać niewiele się zmienia. Dekadencja stoi zawsze za progiem, gotowa do ataku na porządek społeczny.

 2. A w tych czasach MUSI pojawić się wątek tego, kto i co robi pod kołdrą, bo to podoba się zboczonej Ch.jni Europejskiej. Tak jak kiedyś CCCP to Cep Cepa Cepem Pogania, tak dzisiaj Ch.jna Europejska to ZZZP. Zboki. Polacy, przebudźcie się! Wyjdźmy z tego g.wna.

 3. W normalnych czasach byłoby tak:
  – Uniwersytet Śląski w Katowicach to coś więcej niż uczelnia. Tworzą go studenci i pracownicy N A J L E P S I – mówi w spocie Małgorzata Poszwa.
  „NIE jesteśmy wszsyscy równi. Są mądrzejsi i głupsi.” – tak mówiłby normalny rektor w normalnych czasach.
  A cymbał, który wystepuje w spocie i ma tytuł rektora, KŁAMIE, a zatem w imię politpoprawności SPRZENIEWIERZA SIĘ PRAWDZIE. Tymczasem zadaniem uniwersytetu
  jest poszukiwanie prawdy i stanie na jej straży!

 4. Ale o co może chodzić tatuażystce? Do straszenia dzieci magisterki nie trzeba, a po faktycznej obronie tytułu, a w zasadzie juz przed, w ferworze nauki powinno do niej dotrzeć, że się oszpeciła, samo-okaleczyła i raczej trzy literki przed nazwiskiem tej głupoty nie wyplenią.

  • no na to samo żem zwrócił uwage, jeden gościu podaje swoją narodowość a drugi woli sie przyznać że jest giejem niż z jakiego kraju pochodzi? kim jest ten pan no bo raczej na prześpiegi nie przyjechał?

 5. Obym się mylił ale jak tak dalej pójdzie, to za jakieś 10 lat Polska będzie liderem w propagowaniu „postępu”.

 6. Wygląda na tym zdjęciu , jakby sama wytarzała się w smole i pierzu- jeszcze tylko niech łeb sobie ogoli i nic tylko obwozić po wioskach, zaściankach i miastach jako dziwoląga!

 7. Jeśli dla kogoś studia to przede wszystkim juwenalia, imprezy i łatwe dziewczyny, to rzeczywiście hasła o tolerancji i otwartości mogą go przekonać do danej uczelni. Ale jeśli ktoś wychodzi z założenia, że poświęca 5 lat swojego życia na edukację, to pragnie gwarancji, że uczelnia zapewni mój jej wysoki poziom, a afirmacja patologii i frazesy o równości nie zrobione nim wrażenia.

  • To nie AG-H czy inna politechnika na które idą ludzie posiadający jakieś talenty i ambicje. Studiowanie polonistyki, socjologii, politologii, genderyzmu itp nie stanowi intelektualnego wyzwania. W dzisiejszych czasach deficyt umysłowy to nie wada, ale zgoła warunek ich ukończenia bez przykrych doznań wynikających z kontaktu z wariatami. W tej reklamie nie ma wiele dziwnego.

 8. Ten spot to raczej zniechęca do studiowania w tej uczelni, niż zachęca.Tam chyba Zamiast nauki jest pranie mózgów i prześladowanie ludzi o innych poglądach jak np. prof. Budzyńska. Niestety niektórzy naiwni dadzą się na tę chorą reklamę nabrać. Czy naprawdę nie można byłoby się inaczej wypromować?

Comments are closed.