Krzysztof Bosak odwiedził hodowlę norek. Propaganda PiS i Onetu nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością [VIDEO]

Krzysztof Bosak odwiedził fermę zwierząt futerkowych.
Krzysztof Bosak odwiedził fermę zwierząt futerkowych. (Zdj. screen/YT)

W sieci pojawiło się nagranie z wizyty Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) na fermie zwierząt futerkowych w Kaszewskiej Woli na Mazowszu. – Postanowiłem osobiście przekonać się jak wygląda taka hodowla – powiedział. Podróż w to miejsce było reakcją na projekt ustawy PiS-u, który ma w ciągu roku zakazać hodowli norek w całej Polsce.

„Tak jak zapowiadałem wczoraj na youtube już jest materiał z wczorajszej wizyty na fermie norek. Pokazuję jak to wygląda i zadaję pytania o rzeczy z materiału Onetu. W sumie 49 minut bez cięć i montażu (z jednym łączeniem 2 plików). Proszę o podanie dalej!” – napisał na Twitterze Bosak.

Materiał ukazuje realia panując na fermie zwierząt futerkowych. Tam w kilkudziesięciu wiatach hodowane są norki amerykańskie. Bosak po kompleksie oprowadzany był przez jego właściciela.

Pierwsze na co zwrócił uwagę polityk Konfederacji była karma położona na klatkach. Jedzenie dla norek wyglądało jak placek z mięsa mielonego.

– W Polsce nie toczy się spór o norki tylko o tę karmę. Bo to są produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, który powstaje przy produkcji drobiu, ryb, ale też zboża – mówił hodowca.

Takie odpady się utylizuje w zakładach, gdzie 90 proc. stanowi udział niemiecki.

– Więc taka ubojnia ma dwie możliwości, albo sprzedaje te odpady hodowcom zwierząt futerkowych i na tym zarabia pieniądze, albo płaci za utylizację. Czyli na dobrą sprawę można powiedzieć, że hodowla norek jest najbardziej ekologiczną formą pozbywania się tych odpadów – zaznaczył.

Hodowca zaznaczył, że jego klatki są o 50 proc. większe niż przewiduje ustawa, bo od dobrych warunków zależy czy norki będą miały odpowiednie futro. Bosak zapytał też o włosy, które znajdowały się między drutami klatek.

Okazało się, że to sierść, którą zwierzęta z siebie zrzucają i nie ma to nic wspólnego z brakiem higieny. Poza tym hodowca opowiedział też o systemie poideł w jakie wyposażony jest obiekt. Zaznaczył przy tym, że zwierzęta mają wszystko czego potrzebują, a dowodem na to jest fakt, że są spokojne i mają duże mioty. – Gdyby czegoś im brakowało to by się tak nie rozmnażały – powiedział.

„Podczas wizyty znalazłem jedną norkę z uszkodzonym uchem (na wiele tysięcy sztuk) i zauważyłem jednego szczura. Poza tym – w moim odbiorze – spokój, porządek, zadbane zwierzęta i świetna organizacja gospodarstwa” –  napisał Bosak.

Skąd ta poraniona norka? – W okresie dorastania w jakimś promilu zwierzęta mają prawo ugryźć. Podobna sytuacja jest w hodowlach świń, krów czy kur. Jeśli argumentem będzie to, że jakieś zwierze padło, bądź jest chore, to w ten sposób zamkniemy każdą hodowlę – stwierdził właściciel.

Dalej wypowiedział się o materiale Onetu, w którym w złym świetle przedstawiono inną hodowlę. Mężczyzna zauważył, że ocena nie została pozostawiona ekspertom, a ludziom z góry negatywnie nastawionym do takich ferm.

– Znamienne jest tutaj, że o potrzebach zwierząt nie wypowiadają się lekarze weterynarii czy osoby, które się znają, pisały prace magisterskie na temat hodowli zwierząt futerkowych, tylko wypowiadają się osoby, które są za tym, żeby zamykać hodowle jakiekolwiek.

Właściciel zaznaczył, też że z jego fermą współpracują profesorowie np. z SGGW. – Proszę zapytać np. prof hab Brzozowskiego – on ma swoich studentów, katedrę – proszę jego zapytać jak to wygląda. On nie może słuchać tego co ci „antyhodowlańcy” mówią – zakończył hodowca.

To pytanie rozwścieczyło Beatę Mazurek. Chciała „zabić” dziennikarkę wzrokiem [VIDEO]

23 KOMENTARZE

 1. Sprawa jest dość oczywista, chwilowo ucichła sprawa „praworządności” w Polsce, a likwidacja branży jest zapewne ceną jak Morawiecki zobowiązał się zapłacić na rzecz Niemiec i Danii. Wystarczy przyjrzeć działaniom Niemiec w stosunku do Hiszpanii od lat 80-tych. Stopniowa likwidacja kolejnych branż w zamian za jakieś ochłapy unijne przez lewicowych i przekupnych polityków, doprowadziła do obecnego stanu w jakim się znalazł ten kraj.

  • Kaczyński – Partia Interesów Syjonistycznych- korupcja polityczna na rzecz niemiecko-żydowskich interesów. Zdrajca polskich interesów.

 2. Niestety widać jasno, że nas, jako kraj, czeka to samo. Likwidacja branży hodowli futerkowych w Polsce przyniesie kolosalne straty w wielu branżach, likwidację tysięcy miejsc pracy. Za to można „podziękować” PISowi i Morawieckiemu.

  • Nie mylić gierkowskiej propagandy sukcesu z obroną przez Konfederację prywatnych przedsiębiorców, których władza PiS chce puścić z torbami.

   • Czys ty oszalal? Bronic hodowcow odwiedzajac przyjaznego hodowce na jego farmie? Przed kim Bosak go broni? Przed zwierzatkami?
    Broni sie w sejmie lub na ulicy, a nie w „debatach” jednomyslnych, towarzyskich spotkaniach i piknikach wakacyjnych z mlodzieza.

  • Ja piernicze, jakiś Ty, Jarun, głupi… Bosak nie jest żadnym prominentem, podobieństw się trudno dopatrzeć. Jest sprawa i poseł pojechał wyrobić sobie zdanie. Jeśli tylko to nie propaganda, a o to nie podejrzewam, to godne pochwały.

 3. Znikające komentarze? Bosak zamiast o aferach Szumowskiego, rozliczeniu wyborów i Sasina to „wskoczył” na bezpieczny temat „wrzutkę pis-bolszewii” ochłap dla mass-mediów i łazi po fermach. Następnie, mały intrygant z Żoliborza wrzuci ochłap dla mass-mediów: hodowlę rybek akwariowych, gadów, pająków i papużek.

  • Jarun, do wyborów udawał prawicowca, a tak naprawdę ten lewak szkodzi prawicy gdzie tylko może, cała jego broń to obelgi i pomówienia. W realnym świecie jest nikim, a za kompem bezpiecznie może dokopać, obrazić, znieważyć, czuje się dowartościowany, ważny. Czy taki człowiek nie mający godności, honoru to jeszcze człowiek?

  • Jarun/Arpad, jeden nick ci nie wystarczy?
   Jesteś zakłamanym do szpiku kości obrzydliwym trollem.
   Jedyne co umiesz to judzić, obrzucać obelgami.
   Ty chyba nie jesteś płatnym draniem, raczej jesteś chory z nienawiści. Udaj się do psychiatry, może nie jest jeszcze za późno, bo inaczej własna żółć cię zabije.

  • Arpad, (Jarun…) a Ty to chyba z kosmosu, bo na Ziemi takiej głupoty, doprawdy, nie spotkałem…
   Podejrzewam Ciebie o połowę lat, na jaką się podajesz – Twoje ograniczenie historyczno-polityczne na to wskazywałoby.
   Także nie graj nestora, bo zdradza Cię wiele, nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.
   I tylko nie mogę pojąć, dlaczego NCzas Ciebie toleruje, może masz tam chody?

 4. Brawo Panie pośle Bosak. Wygląda na to, że tym filmem, pokazał Pan, jakim kłamcą i oszustem jest szef partii PiS, żoliborski naczelnik państwa (z kotem) – Jarosław Kaczyński, wraz ze swoją kamarylą typu: Morawiecki czy Suski… Tak, ci manipulatorzy z PiS, na pewną nie są (jak mówi klasyk) – „dobrymi ludźmi”.

 5. Zakazać hodowli kotów. Kot to żywe zwierzę, nie może być więzione przez egoistycznych ludzi. kaczyńskiemu powinniśmy zabronić jako pierwszemu a za hodowlę wbrew zakazowi kara śmierci!!

Comments are closed.