Pierwsze testy latającego samochodu zakończone sukcesem. Podano datę wejścia na rynek [WIDEO]

Latający samochód. Sky Drive pomyślnie przeszedł oficjalne testy.
Latający samochód. Sky Drive pomyślnie przeszedł oficjalne testy. (Fot. YouTube/screen)

Po raz pierwszy za sterami latającego samochodu zasiadł człowiek. Udane testy przeprowadziła japońska firma Sky Drive. Zapowiada, że podniebne auta trafią na rynek w 2023 roku.

Pierwsza publiczna demonstracja latającego samochodu w Japonii odbyła się w centrum technologicznych Toyota Test Field. Pojazd wzbił się w powietrze i latał cztery minuty.

Samochód o roboczej nazwie SD-03 może pionowo startować i lądować. Swoimi rozmiarami odpowiada dwóm zaparkowanym samochodom. Wyposażono go w pięć silników – jeden główny oraz cztery przy śmigłach.

Japońska firma przewiduje, że za kilkanaście lat latające samochody będą codziennością. W najbliższych miesiącach jednostka będzie udoskonalana. Aktualnie samochód może latać maksymalnie przez 10 minut, na dodatek przy niskiej prędkości. W kolejnych miesiącach firma chce rozwinąć pojazd tak, by poruszał się z prędkością co najmniej 60 km/h, a w powietrzu mógł utrzymywać się przez 30 minut. Docelowo auto ma pomieścić dwie osoby.

Kolejne oficjalne testy, już poza centrum badawczym, planowane są pod koniec przyszłego roku. W 2023 roku natomiast latający samochód miałby wejść na rynek.

Na uwagę zasługuje fakt, że prywatna firma Sky Drive, wspierana przez Toyotę, powstała zaledwie dwa lata temu. Nie chcemy nawet myśleć, na jakim etapie byłoby podobne przedsięwzięcie, gdyby wzięło się za nie państwo…

6 KOMENTARZE

  1. Już widzę ten „ruch drogowy”. Jeden będzie chciał przelecień drugiego, a trzeci oblecieć czwartego i tak dalej. Z obecną mentalnością ludzkości? nie ma szans.

  2. Póki co to niewiele ma wspólnego z samochodem a bardziej przypomina dron z miejscem siedziacym dla emeryta żeby nie zaslabl od ogromnych prędkości

  3. Nie ten napęd. Jeszcze długa droga. Do upowszechnienia będzie potrzebny napęd anty-grawitacyjny a ten nieprędko powstanie przy dzisiejszych poglądach na grawitację.

  4. Potrzebne są dwie proste rzeczy, autopilot całkowicie sterujący ruchem pojazdu bez możliwości jakiejkolwiek ingerencji człowieka.
    I dodatkowo zupełna łatwizna, napęd, bezgłośny, bez spalinowy, i również odporny na ludzką ingerencję, może faktycznie antygrawitacja, tyle że znów bez możliwości jakiejkolwiek ingerencji ludzkiej.

Comments are closed.