Zaczyna się… Izrael dał sygnał światu. Pierwsi ogłosili drugi lockdown

Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: tter/Israel PM
Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: tter/Israel PM

„Premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił, że od piątku jego administracja wprowadza ponowne obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa” – informuje RMF FM. To pierwszy kraj na świecie, który po raz drugi wprowadził lockdown.

Druga blokada w Izraelu rozpocznie się w piątek. To czas, w którym Izraelczycy zaczynają święta. Każdy będzie mógł poruszać się wyłącznie w promieniu 500 m od swojego domu (ograniczenie nie dotyczy dojazdu do pracy). Radykalny krok ma pomóc w powstrzymaniu tzw. pandemii.

Zamknięte zostaną szkoły, centra handlowe, restauracje i hotele, a w administracji publicznej pracować będzie mniej osób, część przejdzie na działanie stacjonarne. Drzwi dla interesantów zamkną urzędy i prywatne firmy. Normalnie funkcjonować będą supermarkety i apteki.

W zamkniętych pomieszczeniach będzie się mogło spotkać na raz zaledwie do 10 osób, a na zewnątrz do 20 os. – Wiemy, że te środki będą od nas wymagały wysokiej ceny. Te wakacje nie będą takie, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Nie będziemy w stanie świętować z naszymi większymi rodzinami – powiedział w orędziu telewizyjnym Netanjahu.

Według tamtejszego ministerstwa finansów blokada będzie okupiona kosztem ok. 6,7 mld szekli (czyli ok. 7 ,mld złotych). Premier dodał, że resort pracuje nad pakietem pomocowym dla firm.

Zaostrzenia będą drugim lockdownem dla Izraela. Pierwszy wprowadzony został wiosną. W kwietniu pojawiły się tam pierwsze przypadki zakażeń koronawirusem. Po ożywieniu gospodarki doszło do wzrostu zachorowań.

Ze statystyk wynika, że w Izraelu zachorowało już ok. 154 tys. osób, a ponad 1,1 tys. zmarło.

Żydzi łamią zakazy i rozrabiają na Ukrainie. „Nie będziemy tolerować z waszej strony chamstwa i przemocy”

15 KOMENTARZE

 1. Wypada zwołać całe plemię i wyprowadzić na 40 lat na pustynię. Kiedyś pomogło… Tylko dzisiaj nikt z sąsiadów nie pożyczy im cennych naczyń ze złota i srebra, jak to zrobili frajerzy Egipcjanie.

  • Żydowskie marne pomioty…
   Gdy u Nas usłyszymy ” druga fala” musimy wyjść na ulicę !!! Druga fala – to druga fala globalnego totalitaryzmu!!!
   Już niech nikt nie ma wątpliwości!!!
   PLANdemi służy innym celom !!!
   W środę 16.09 godz 15 Warszawa, protest przeciwko ustawie”bezkarność+” – POWINNI SIĘ POJAWIĆ WSZYSCY, KTÓRYM ZALEŻY ŻEBY NIE BYŁO U NAS DRUGIEJ AUSTRALII!!!

 2. Blokada jest po to, aby zablokować wielotysieczne protesty przeciw Netanjahu, który trwają od kilku miesięcy. A media zgodnie o nich milczą.

 3. Jedynym tego drugiego lockdownu powodem jest próba uratowania się Netanjahu bo od miesięcy trwają demonstracje z żądaniami jego dymisji z powodu korupcji i bezprawnego terroru covidowego. Mimo 90 000 testów dziennie i tzw. „chorych” oczywiście bezobjawowych na poziomie 1000 dziennie w ostatnich dniach, wczoraj było 8 zgonów podobno na COVID…

 4. BILL GATES I PENTAGON TWORZĄ WSZCZEPIALNY BIOSENSOR WYKRYWAJĄCY WIRUSY.
  Coś co wcześniej dla wielu, wydawało się jedynie teorią spiskową realizuje się na naszych oczach. Plan zakłada opatentowanie permanentnego czipu przy wykorzystaniu hydrożelu.
  Wynalazek ma mieć wielkość ziarenka ryżu i stale wysyłać informacje odnośnie naszego stanu zdrowia do specjalnego serwera. Implant może pojawić się w Stanach.
  www globalna info

 5. Izrael dostaje tyle pieniędzy od zagenicznych rządów z podatków ich obywateli, że nawet gdyby byli zamkneci cały rok, to by żyli na wysokim poziomie.
  My nie możenmy sobie na to pozwolić.

 6. Byl silny protest anty Covid w Warszawie. W tym samym czasie Korwin musial „spotkac sie z mlodzieza” w Rzeszowie czy Tarnobrzegu. Bosak zajmuje sie sprzeczkami z pseudo-dziennikarkami jezdzacymi samochodem dla uatrakcyjnienia „wywiadu”. (Szanowac sie wypada.)
  Gdzie ta Konfederacja? Kto glosowal na tych kawalerow w przyciasnych marynareczkach?

  • Był Pan G.Braun, osoba, która jako jedyna w konfederacji dąży do celów i utrzymuje ton oraz stanowisko NIE ZBACZAJĄC Z PIERWOTNEJ ŚCIEŻKI, KTÓRĄ DĄŻYŁ.

Comments are closed.