J.K. Rowling na cenzurowanym. Zniszczono billboard z wyrazami poparcia dla oskarżonej o „transfobię” pisarki

J. K. Rowling/Fot. domena publiczna
J. K. Rowling/Fot. domena publiczna

Nie milkną echa „transfobicznej” afery z J.K. Rowling w roli głównej. Teraz z Harry’ego Pottera umieszczono słowa poparcia dla autorki Harry’ego Pottera na billboardzie w kanadyjskim Vancouver. Został on jednak zniszczony i musiał zostać usunięty z przestrzeni publicznej. Zdaniem jego przeciwników, wspierał „transfobię” pisarki.

J.K. Rowling w czerwcu 2020 roku ośmieliła się stwierdzić zgodnie z rzeczywistością, że płeć jest jednoznacznie określona przez biologię. Jak podkreślała, zwalnianie ludzi z pracy za takie twierdzenia jest niedorzeczne. Pisarka odniosła się do sprawy Mayi Forstater, która została wyrzucona za „transfobiczne” komentarze.

W innym miejscu J.K. Rowling stwierdziła, że „ludzie, którzy miesiączkują” to po prostu kobiety. Na pisarkę wylała się fala negatywnych komentarzy. Oskarżano ją o transfobię, a za wpis „przepraszał” odtwórca Harry’ego Pottera Daniel Radcliffe. Później wydawnictwo Hachette odmówiło zajęcia się najnowszą książką dla dzieci autorstwa Rowling.

W Vancouver w Kanadzie pojawił się billboard z napisem „I love J.K. Rowling”. Jednak już po kilku godzinach zniknął z przestrzeni publicznej. Wszystko dlatego, że zniszczono go farbami. Chuligani twierdzili, że wspiera on „kontrowersyjne poglądy” pisarki. wspiera on „kontrowersyjne poglądy” pisarki.

Jak się okazało, pomysłodawcą billboardu był broker ubezpieczeniowy Chris Elston. Potwierdził również, że napis miał być wyrazem wsparcia dla J.K. Rowling po tym, jak została oskarżono ją o „transfobię”.

Do plakatu odniosła się na Twitterze radna Vancouver Sarah Kirby-Yung. „Potępiam ten jasny, celowy przekaz mający na celu podsycenie nienawiści, wykluczenia i podziałów. Ten rodzaj nienawiści cofa nas wszystkich, a nie prowadzi do przodu” – napisała.

Źródła: Twitter/dorzeczy.pl/nczas.com

5 KOMENTARZE

  1. Rewolucja pożera własne dzieci w ramach wojny domowej w obozie marksistów. Napisalibyście dla rozjaśnienia wiedzy nieuświadomionych czytelników, że Rowling sama też jest lewaczką.

  2. Zwolennicy i sympatycy lgbt, którzy jeszcze naiwnie się łudzą, że tu chodzi po prostu o „tolerancję” do osób o różnych skłonnościach seksualnych, niech patrzą i wyciągają wnioski, jak by co później niech nie mówią, że nie wiedzieli i, że nikt nie ostrzegł. Toż to rewolucja i przedefiniowanie wszystkiego, marksizm w najgorszej postaci. Cancel dopadnie każdego kto choć słówko piśnie przeciwko nowemu porządkowi.

  3. Right, when you say that you love, it means that you hate. Przez kochanie nienawidzisz. Jakże ci ludzie mają nafajdane w głowie.

Comments are closed.