Spurek urządza w PE seans nienawiści. „Kiedy rządy w Polsce i na Węgrzech przestaną czuć się bezkarnie?” [VIDEO]

Sylwia Spurek znów donosi do UE w sprawie Kanału na Mierzei Wiślanej /Fot. PAP
Sylwia Spurek /Fot. PAP

Naczelna eurodnosicielka Sylwia Spurek po raz kolejny urządziła na forum Parlamentu Europejskiego festiwal kłamstw i szczucia na Polskę. Poszło oczywiście o „osoby LGBT+” i powiązanie unijnych funduszy z praworządnością.

Przepraszam naszych przyjaciół i przyjaciółki LGBT+. Przepraszam, że Parlament Europejski, Komisja Europejska, Rada nie potrafią bronić waszych praw. Nie tworzymy wspólnoty, w której każda i każdy jest równy, czuje się bezpiecznie bez względu na płeć czy orientację seksualną – ubolewała Spurek.

Europoseł wybrana z list Wiosny Biedronia zaczęła następnie wyliczać wszystkie rzekome przewinienia naszego biednego kraju.

Polska od lat nie respektuje praw człowieka osób LGBT+. Brak związków partnerskich, nawet nie mówiąc o równości małżeńskiej, brak nowoczesnego prawa uzgodnienia płci, brak edukacji antydyskryminacyjnej – grzmiała.

Osoby LGBT+ nie są chronione przed mową nienawiści i przestępstwami z nienawiści. Teraz do tego doszła jeszcze nienawiść wobec osób LGBT ze strony rządu, brutalność policji i strefy wolne od LGBT – dodała, po raz kolejny posługując się kłamliwymi sloganami.

Na tym jednak nie koniec. Sylwia Spurek nie omieszkała także zrugać organów unijnych za bezczynność wobec wymienionych myślozbrodni.

33 miesiące temu wobec Polski została uruchomiona procedura z art. 7. Przez trzy ostatnie lata jesteśmy świadkami naruszania przez polski rząd kolejnych obszarów praworządności. Gdzie jest Komisja Europejska? Jak długo będzie monitorować, apelować i zalecać? Gdzie jest mechanizm wiążący praworządność z funduszami unijnymi? Kiedy rządy w Polsce i na Węgrzech przestaną czuć się bezkarnie? – pytała naczelna eurodonosicielka.

Pani wiceprzewodnicząca, co się jeszcze musi wydarzyć, żeby Komisja zaczęła skutecznie działać? – grzmiała Spurek.

Źródło: Twitter

13 KOMENTARZE

 1. Nie „grzmiala”, mowila spokojnym glosem. Bez pierdul, nie malujcie zgrozy gdzie jej nie ma. Prawda, ze wygadywala lajdackie glupoty.

  • Zdaje się, że jest paragraf dla urzędnika czy polityka, za działanie na szkodę
   Rzeczypospolitej Polskiej, zwłaszcza przed obcymi rządami lub międzynarodowymi organizacjami. Czemu nie korzysta się z tego prawa? Art. 129. kk

 2. Ponura Spurek męczy się powielając te same słowa w wersji żeńskiej i męskiej. Jeżeli każda i każdy jest równy, to używanie odmiany podkreślającej różnice jest nielogiczne.

 3. Jakże nieszczęśliwa musi być ta kobieta, żeby ciągle sączyć ten trujący jad do umysłów innych ludzi, zakładając że wierzy w tę zgniliznę, którą promuje. Oczywiście może się też okazać, że jest propagatorem nowej rewolucji szczodrze opłacanym przez organizacje marksistowskie, a w domu po cichu zajada schabowego i żurek z kiełbasą tudzież inne bardziej wykwintne dania niekoniecznie wegetariańskie :)

 4. ………. mozemy sie zgadzac lub nie z pogladami europoslanki, ale nalezy uszanowac prawo kazdego czlowieka do wypowiadania sie na forum europejskim! A to chociazby dlatego, ze chcac byc czescia wspolnoty musimy akceptowac rowniez tych majacych odmienne od naszych przekonania! Nasza malostkowosc, niechec do zaspokajania glodu wiedzy i bezrefleksyjne akceptowanie gwalcenia dzieci przez przedstawicieli (tzw. katolickiej) mafii czyni krzywde calemu narodowi!

  • W takim razie niech zrzeknie się obywatelstwa polskiego, spali dowód osobisty czy paszport. Dziwię się, że nie znalazła się jeszcze jakaś odważna dziolcha, która w ramach równouprawnienia nakładlaby jej po ryju.

Comments are closed.