Bill Gates nie żyje. Zdążył wydać 50 mld dolarów m.in. na szczepionki dla dzieci

Świeczka - zdj. ilustracyjne.
Świeczka - zdj. ilustracyjne. (zdj. pixabay.com)

Nie żyje Bill Gates senior. Ojciec założyciela firmy Microsoft miał 94 lata. Zmarły był współprzewodniczącym fundacji, którą Bill Gates junior prowadzi wraz z żoną.

„Mój tata odszedł wczoraj spokojnie w domu, otoczony rodziną” – napisał w mediach społecznościowych Bill Gates.

Bill Gates senior był weteranem drugiej wojny światowej. Założył firmę prawniczą w Seattle, był też współprzewodniczącym słynnej fundacji – Bill & Melinda Gates Foundation.

Bill Gates junior spodziewał się tego

Miliarder napisał w mediach społecznościowych, że „odejście taty nie było nieoczekiwane – miał 94 lata, a jego zdrowie pogarszało się – więc wszyscy mieliśmy dużo czasu, aby zastanowić się, jakie mamy szczęście, że mieliśmy tego niesamowitego mężczyznę w naszym życiu przez tyle lat”.

Zdążył przeznaczyć 50 miliardów na szczepionki dla dzieci

Fundacja, której współprzewodził Gates senior wydała 50 miliardów dolarów na m.in. rozszerzenie szczepień ochronnych dzieci.

„Był głęboko zaangażowany na rzecz sprawiedliwości społecznej i gospodarczej” – napisał o swoim ojcu miliarder.

Źródło: Polsat News, Twitter

 

15 KOMENTARZE

  1. zapomnial go zaszczepic czy jak?!przeciez wszystkim wciska,ze jak sie zaszczepia ,to nie umra,a dlaczego sami tego nie zastosowali????

    na poczatku myslalem,ze swiat zostal uwolniony od tego mlodszego potwora,ale widze,ze nadal trzeba sie z nim jeszcze meczyc

  2. Szkoda, że to podpucha… A już pomyślałem, że jednego złego człowieka na świecie mniej. Choć ten też łożył na szczepionki, ale nie wiem na jakie.
    Cóż, czekamy na juniora. Nie, nikomu nic złego nie życzę – choć śmierć nie musi być czymś złym – ale ile zła źli wpływowi ludzie mogą zrobić, to zgroza.
    Niechby odwrócił się od swych zamiarów, ale nic na to nie wskazuje – „zestarzał się w przewrotności…”

Comments are closed.