Korwin-Mike: jeśli nie krzyczy, to nie ma gwałtu. „To kryterium działa od 6000 lat!!”

Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, stwierdził na Twitterze, że krzyk to kryterium, które „działa od 6000 lat” w weryfikacji gwałtów. Wpis posła wzbudził spore kontrowersje.

„To co robią sądy woła o pomstę do Nieba. Sędzia, który uznał za argument, że gwałcona dziewczyna nie krzyczała, jako powód do obniżenia kary natychmiast powinien mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne i stracić możliwość orzekania. Państwo musi stać po stronie ofiar!” – napisał na Twitterze Andrzej Gajcy.

Z opinia dziennikarza nie zgadza się poseł Janusz Korwin-Mikke. Według polityka sędzia posłużył się starym i działającym kryterium.

„P.Gajcy zwariował. To kryterium działa od 6000 lat!! Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę – od dziewczyny, która owszem, chętnie…. ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty? To jakiś ruch WPM – White Pussy Matters; możliwość dowolnych oskarżeń” – napisał na Twitterze Konfederata.

ten kontrowersyjny wpis podzielił środowisko Konfederacji. „Fundamentalnie się z panem nie zgadzam i uważam tę opinię za bardzo szkodliwą Panie Januszu” – odpisał Korwinowi-Mikkemu poseł Robert Winnicki.

 

37 KOMENTARZE

  • Odezwała się klęska życiowa… :D

   Dziesiątki mln sumarycznie wpompowane przez konkurentów w kampanię (setki jeśli doliczyć nachalną promocję, pardon – „relacje”, w publicznych mediach) vs skromne środki jakimi dysponował komitet K. Bosaka. Owych 6,8% to był sukces. A waść jest zwykłym mącicielem, człowiekiem złej woli, albo płatnym trolem.

 1. Głupia i szkodliwa wypowiedź. A może nie krzyczy, bo zagrożono jej śmiercią lub okaleczeniem jeżeli zacznie? Kolejny raz Korwin cnotę stracił, a rubelka nie zarobił.

  • Nie krzyczy, nie wyrywa się, brak obrażeń, nie zgłosiła na policję a po 10 latach uświadomiła sobie że ją zastraszył. Słowo przeciwko słowu, ale facet idzie siedzieć za czysty gwałt a najlepiej jak zapłaci.

   • Podciągnij się z elementarza logiki (albo przynajmniej z umiejętności czytania) kucu, to dokończymy tę rozmowę.

 2. Mogła się bać tak bardzo że nie potrafiła dźwięku wydobyć, tym bardziej że chodzi o bardzo młodą dziewczynę, właściwie dziecko… pan Janusz się starzeje i dziecinnieje jednocześnie bo kiedyś miał spory potencjał intelektualny ale jak widzę nic z tego nie zostało😀

 3. To dzieki JKM miliony poznały założenia wolnościowe, to JKM rozpropagował partie wolnosciowe.. To dzieki JKM wielu wspaniałych ludzi zostało zarażonych pieknymi , wolnosciowymi ideami Wszystkie partie które sie pozbyły JKM nie istnieją lub są kilkuosobowymi kanapami o których nikt nie pamieta.A JKM jest posłem do sejmu.

  • Im wyzej beda szli tym tych wypowiedzi rzeczywiscie bedzie wiecej.
   Wystarczy przypomniec sobie co ta kanalia wygadywala gdy kandydowala na prezydenta.

  • Często bronię Janusza ale tym razem przesadza. Ofiara mogła być zszokowana i się bać, a to, że zrobił to ktoś z rodziny to jeszcze gorzej. JKM gada bzdury

 4. sędziowie powyżej już osądzili
  gwałt mógł być lub mogło go nie być więc sędzia postąpił rozsądnie jest faktem że współżył z nieletnią
  a któremuś z nadgorliwców wyjaśniam że sąd ma zapewnić sprawiedliwość
  i nie wolno mu być po stronie sprawcy ale i ofiary
  złodziej może ukraść telewizor ale cwana ofiara może twierdzić że ukradł jej milion dolarów
  a to że sprawca nie poniesie ofiary to się zdarza
  stalin umarł w glorii i chwale
  podobnie jak wielu morderców w drugiej wojnie światowej

 5. Korwin kieruje się zdrowym rozsądkiem. Winnicki nie musisz od razu wyskakiwać ze swoim „fundamentalnie….”. Ty i Bosak jeszcze zdążycie z tymi „prawidłowymi” protestami. TVN i tak was za to nie polubi.

 6. Wystąpienia masy ludzi z Klubów Konfederacji pójdą na marne. Robota Bosaka i Brauna też. Ozjasz musi odpalić protokół 1% Stały scenariusz…Ozjasz jest niereformowalny…On ma niepokojącą skłonność do zabierania publicznie głosu ws. inicjowania kontaktów seksualnych, klepaniu po sempiternie czy gwałcenia.

 7. Korwin ma oczywiście rację, ale w demokracji trzeba przekonać tępą swołocz, dlatego nie powinien poruszać kontrowersyjnych tematów. Mentzen to kiedyś dobrze przedstawił, że do pewnego momentu te kontrowersyjne tematy się sprawdzają, ale po przekroczeniu pewnego poparcia trzeba przyjąć łagodniejszy język.

Comments are closed.