Ksiądz z filmu Sekielskich z aktem oskarżenia. Grozi mu 12 lat więzienia

ksiądz/Koloratka. fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Foto: Pixabay

Ksiądz Arkadiusz H. usłyszał akt oskarżenia. Prokuratura prowadziła śledztwo prawie dwa lata.

Oskarżony o pedofilię w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” ksiądz Arkadiusz H. otrzymał akt oskarżenia. Śledczy oskarżają go o molestowanie seksualne nastolatka w latach 1998 – 2000.

Prokuratura w Pleszewie prowadziła śledztwo w tej sprawie niemal dwa lata. Skierowanie aktu oskarżenia do sądu ujawniło Radio Zet.

Niestety pozostałe ofiary najpewniej nie doczekają się sprawiedliwości. Śledztwo ws. pozostałych sześciu osób, które zgłosiło, iż były molestowane przez księdza H. umorzono z powodu przedawnienia.

W sprawie księdza H. przesłuchano kilkudziesięciu świadków, zgromadzono opinie biegłych i materiał dowodowy w postaci nagrań obciążających duchownego.

Przypomnijmy, że w tegorocznym filmie braci Sekielskich ujawniono nagranie z 2016 roku. Była to konfrontacja rodziców molestowanego chłopca z księdzem.

Na nagraniu H. przyznał się do winy i przepraszał. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Inaczej zachował się biskup Edward Janiak. Jego oskarżono o tuszowanie działań księdza.

W tej sprawie na zlecenie Watykanu toczy się kościelne postępowanie. Biskup Janiak został odsunięty od kierowania diecezją kaliską i ma zakaz przebywania w Kaliszu, ale ze źródeł katolickiego pisma „Więzi” wynika, że nie przejmuje się poleceniem ojca świętego.

Źródło: Radio Zet