Michał Anioł przewraca się w grobie. Papieska Akademia Życia pokazała „Pietę BLM” [FOTO]

Pieta Michała Anioła z Bazyliki św. Piotra w Watykanie/Fot. Michelangelo, CC BY 2.5, Wikimedia Commons
Pieta Michała Anioła z Bazyliki św. Piotra w Watykanie/Fot. Michelangelo, CC BY 2.5, Wikimedia Commons

Papieska Akademia Życia wpisała się w nurt „anytrasizmu”. Na jej oficjalny koncie na Twitterze udostępniono bowiem nietypowe przedstawienie – Pietę z czarnym Jezusem.

Na oficjalnym koncie Papieskiej Akademii Życia na Twitterze pojawił się obrazek przedstawiający nietypową wersję słynnej Piety Michała Anioła, która znajduje się w Bazylice św. Piotra.

Spoczywająca w ramionach Maryi postać zdjętego z krzyża Jezusa jest bowiem czarna. Matka Boża jest natomiast biała. Obrazek opatrzono napisem, że jest to „wyobrażenie warte słów”.

Post ten wywołał spore poruszenie. Błyskawicznie pojawiły się komentarze krytykujące przeróbkę XV-wiecznej rzeźby w duchu rasistowskiego ruchu Black Lives Matter.

„O co w tym chodzi? Gdzie jest nasz Jezus?” – pytał jeden z internautów. Inny użytkownik Twittera stwierdził, że „skandalicznym jest to, że Watykan zmienił wizerunek Piety, żeby zrobić polityczną uwagę. Jezus zapłakał”. Pojawiły się także głosy, że jest to po prostu „bluźnierstwo”.

„Antyrasizm” w natarciu

Mimo to nie zabrakło głosów poparcia dla BLM-owskiej Piety.

„To dobra wiadomość dla biednych, więzionych, uciskanych, głodnych, obdartych uchodźców, przerażonych dzieci, chorych i kalekich. Nie chodzi tu o krajobraz czy topografię królestwa Bożego, ale o brak ludzkich systemów dominacji” – pisał użytkownik John W. Baker.

„Nieuzbrojeni, niewinni (czarni – przyp. red.) ludzie są mordowani nawet we śnie. Myślę, że Jezus oczekuje, że wstaniemy i powiemy: Nie! Nie w moje imię” – dodał inny.

„Czarni są sądzeni, skazywani i poddawani egzekucji bez procesu na naszych ulicach. Ich zbrodnią jest życie będąc czarnym. To się nie przytrafia białym ludziom” – dodał John W. Baker.

„Ludzie wściekający się o to przedstawienie sami ukrzyżowaliby Jezusa” – grzmiał internauta.

Od czasu śmierci George’a Floyda także w kręgach kościelnych, zwłaszcza w USA, pojawia się dyskusja, czy „walka z rasizmem” jest także kwestią pro-life. Podczas środowej audiencji 3 czerwca 2020 roku papież Franciszek stwierdził, że „nie możemy tolerować rasizmu i wykluczenia jakiejkolwiek formie ani przymykać na nie oczu, ale bronić świętości każdego ludzkiego życia”.

Od czasu śmierci czarnoskórego recydywisty i narkomana w USA wybuchają zamieszki. Anarchiści spod znaku BLM i Antify regularnie niszczą mienie, dewastują pomniki i domagają się zniesienia policji. Tymczasem przez postępowy świat przetacza się narracja, że robią to w ramach „walki z systemowym rasizmem”, który de facto nie istnieje.

Papieska Akademia Życia została założona w 1994 roku przez Jana Pawła II. Jej celem jest „ochrona i promocja wartości ludzkiego życia i godności osoby”.

Źródła: Twitter/novenanews.com

Comments are closed.