Michalkiewicz: „Mam dobre rady dla Sławomira N. i Naczelnika. To IM naprawdę pomoże!” [VIDEO]

Foto: NCzasTV

Czy PSL wejdzie do koalicji z PiS? Stanisław Michalkiewicz komentuje najnowsze wydarzenia.

Gościem telewizji NCzasTV był Stanisław Michalkiewicz. Ceniony publicysta komentował najnowsze wydarzenia polityczne w Polsce.

Jednym z tematów było wejście PSL do koalicji rządzącej z PiS. PSL mogłoby w ten sposób zastąpić niesubordynowanych koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia.

Jednak wszystko wskazuje, że negocjacje ostatecznie nie przyniosły oczekiwanego efektu. Co mogło się wydarzyć?

Zdaniem Michalkiewicza szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przelicytował, a „naczelnik państwa” przedstawił mu niedostatecznie atrakcyjną propozycję.

– Rekonstrukcja rządu ma na celu uwolnienie naczelnika państwa od bycia zakładnikiem przystawek. Stąd te rozmowy z PSL, który ma 30 posłów. (…) Ale PSL trzeba trochę więcej zaoferować – wskazał Michalkiewicz.

Z kolei według informacji dr Tomasza Sommera Kosiniak-Kamysz miał zażądać stanowiska wicepremiera… oraz szefa MSWiA. A na tak wysokie żądania Jarosław Kaczyński nie mógł przystąpić.

Zdaniem Michalkiewicza, gdyby PSL miał nieco skromniejsze żądania, a PiS na nie przystanął to Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin natychmiast zniknęliby z rządu i podzielili los LPR i Samoobrony.

Źródło: NCzasTV

3 KOMENTARZE

  1. O co chodzi z ustawą futerkową. Ano USA kazały nam ten biznes zwinąć bo sami mają na tym duzy interes. Jest to czesc zaplaty za nasza ochronę. Dlaczego Konfa tego nie naglasnia? Ano dlatego ze znowu by ich wysmiano …

  2. A w/g mnie tu chodzi o wielki kredyt jaki chce zaciągnąć pis dla ratowania swoich stołków ( min. 50 mld zł ). Tylko kredytodawca postawił warunek kredytobiorcy – zlikwidujesz na początek chodowlę zwierząt futerkowych, to kredyt dostaniesz a co będzie później to też się dowiesz!.
    A więc nie ma o co kruszyć kopii bo to dopiero początek końca likwidacji pozostałych jeszcze gałęzi gospodarki w tym nieszczęśliwym kraju jakim jest Polska.

Comments are closed.