Nepotyzm+. Kolega Beaty Szydło w Radzie Nadzorczej krakowskiego lotniska

PiS/Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Była premier Beata Szydło najwidoczniej otacza się samymi zdolnymi ludźmi. Kolega europosłanki z podstawówki, Zdzisław Filip, najpierw był prezesem spółki Tauron Wydobycie, a teraz dołącza do rady nadzorczej krakowskiego Portu Lotniczego w Balicach. Prezesem lotniska jest inny kolega Szydło – Radosław Włoszek.

Byłej premier Beacie Szydło można tylko pozazdrościć towarzystwa, w którym się obraca. Sami członkowie i prezesi państwowych spółek! To naprawdę ciekawy zbieg okoliczności, że tak wiele osób z otoczenia polityk okazuje się fachowcami i to fachowcami od wszystkiego.

Taki np. Zdzisław Filip – był prezesem spółki Tauron Wydobycie, a teraz dołącza do spółki, która zajmuje się czymś zupełnie innym. Będzie członkiem rady nadzorczej krakowskiego Portu Lotniczego w Balicach. Człowiek wielu talentów.

Co prawda pod jego rządami spółka Tauron Wydobycie notowała straty. Rok 2017 zakończyła z 211 mln zł na minusie, rok później kwota ta przekroczyła barierę 1 mld zł. No, cóż. Polski rząd postanowił dać mu drugą szanse – ludzkie pany!

Filip nie jest jednak jedyną osoba z otoczenia byłej premier, która zna się na lotniskach. Prezesem rzeczonego portu jest były asystent Szydło – Radosław Włoszek.

Widać, że Szydło dobrze dobiera sobie znajomych. No, bo przecież tak krystaliczna władza jak PiS nie obsadzałaby spółek skarbu państwa ot tak poprzez znajomości… Lotnisko w Balicach na pewno właśnie potrzebowało magistra socjologii jakim jest Zdzisław Filip.

Źródło: ‚Wirtualna Polska”

5 KOMENTARZE

  1. Oni są z lepszego sortu … Kaczyński powiedział to wyraźnie – „Jesteśmy panami, ludzkimi panami”. Panuje w naszym bantustanie kapitalizm kompradorski, więc dostęp do najsmaczniejszych konfitur ma szlachta, czyli „ludzcy panowie”. Reszta populacji jest tylko potrzebna do płacenia podatków lub bycia żyrantami (albo raczej żywymi zakładnikami) zaciąganych przez rząd kredytów w JP Morgan, Goldman Sachs itp.

Comments are closed.